3000 TL'ye 240 Hz mi, 280 Hz mi?

Bütçe
2500-3000

sweett

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Valve Corporation.
Merhaba, yarı profesyonel CS:GO oyuncusuyum. Şu an AOC G2460PF model bir monitör kullanıyorum. Yakın zamanda bilgisayarımı değiştireceğim, bu yüzden daha üst düzey bir monitöre geçiş yapmanın iyi olacağını düşündüm. Arkadaşlarım 2K monitör önerdi fakat ben yüksek grafikli veya hikaye oyunları çok fazla tercih etmiyorum. Genellikle FPS oyunu olarak çok fazla CS:GO oynuyorum. Bu sebepten 1080p bir monitör kararı aldım ve 240 Hz mi, yoksa 280 Hz mi alsam kararsız kaldım. Bildiğim kadarıyla iyi bir 240 Hz monitör ile 280 Hz monitör arasında çok fazla fiyat farkı yok. Bahsettiğim 280 Hz monitörün linkini aşağıya bıraktım, bazıları monitörde ölü piksel sorunu olduğunu belirtti. Bu monitörü almam iyi olur mu, yoksa başka bir öneriniz mevcut mu? 280 Hz değil de 240 Hz bir monitör de önerebilirsiniz, her türlü öneriye açığım.

Monitörden pek anlamam ama yarı profesyonelsen TN panel almalısın. TN panelin renk paleti iyi değil ama ghosting çok az olur. IPS çiçek gibi paneldir, panelin renkleri çok iyidir. Ama profesyoneller IPS almamalı. TN daha çok performanslı. Profesyoneller için kalite değil performans önemli. Tabii bu sana kalmış bir şey. Ama ben ve bir çok kişi bunu önerir.

Monitörden pek anlamam ama yarı profesyonelsen TN panel almalısın. TN panelin renk paleti iyi değil ama ghosting çok az olur. IPS çiçek gibi paneldir, panelin renkleri çok iyidir. Ama profesyoneller IPS almamalı. TN daha çok performanslı. Profesyoneller için kalite değil performans önemli. Tabii bu sana kalmış bir şey. Ama ben ve bir çok kişi bunu önerir.
Önerdiğiniz TN panel bir monitör var mı 240Hz olarak veya var ise 280Hz

Yarı profesyonel CS:GO oyuncusuysanız Zowie den şaşmamalısınız. Turnuvalar bile 240Hz monitörlerle düzenlenirken 280Hz almadınız diye dezavantaj yaşamazsınız merak etmeyin. Zowie nin kendine has özel teknolojileri var ve zaten bir çok profesyonel oyuncu bu monitör markasını tercih etmekte. İncelemeden kesinlikle kararınızı vermeyin derim.

Üzgünüm monitörlerden pek anlamam. Ama dediklerim doğrudur.

Monitörden pek anlamam ama yarı profesyonelsen TN panel almalısın. TN panelin renk paleti iyi değil ama ghosting çok az olur. IPS çiçek gibi paneldir, panelin renkleri çok iyidir. Ama profesyoneller IPS almamalı. TN daha çok performanslı. Profesyoneller için kalite değil performans önemli. Tabii bu sana kalmış bir şey. Ama ben ve birçok kişi bunu önerir.

Hocam'ın anlattıkları doğrudur fakat senin alacağın monitör ucuz yollu olup yüksek HZ olsun diye alacağın bir monitör değil kaliteli güzel bir monitör. Bence gönül rahatlığı ile bunu alabilirsiniz.
Bende CS:GO oyuncusuyum bu arada.
Bir de Curved önermiyorum.

Yarı profesyonel CS:GO oyuncusuysanız Zowie den şaşmamalısınız. Turnuvalar bile 240Hz monitörlerle düzenlenirken 280Hz almadınız diye dezavantaj yaşamazsınız merak etmeyin. Zowie nin kendine has özel teknolojileri var ve zaten bir çok profesyonel oyuncu bu monitör markasını tercih etmekte. İncelemeden kesinlikle kararınızı vermeyin derim.
Keşke ama bütçe kısıtlı.

Geri
Yukarı