3000 TL'ye 240 Hz mi, 280 Hz mi?

Bütçe
2500-3000
Hocam yakında ASUS ROG Strix'in 360Hz monitörü çıkacak fiyatı tahminen 5000TL gibi olur ancak biriktirip onu almanızı öneririm. Onun dışında 280Hz ile 240Hz arasında çok fark yok ancak yarı profesyonel biri çok rahat farkı hisseder. Eğer bahsettiğiniz monitörde sıkıntı yoksa 280Hz öneririm. Ancak ASUS ROG Strix PG259QN veya ASUS ROG Strix PG259QNR öneririm.

144-240 Hz olsa CS:GO için TN panel önerirdim fakat 280-360 Hz monitörlerde kullanılan IPS panellerin TN panellerden aşağı kalır tarafı yok.

Bir arkadaş Zowie'nin kendine has özelliklerinden bahsetmiş. Tahminimce DyAC teknolojisinden bahsediyor. Diğer markaların da üst düzey oyuncu monitörlerinde buna benzer Black Frame Insertion teknolojileri var fakat gözünü düşünen kişilere bunu tavsiye etmiyorum. Bu ayarı açmak Flicker-free'yi kapatıyor ve titreşimler meydana geliyor. Uzun süre boyunca bu titreşimli görüntüye bakmak gözünüze ve başınıza zarar verecektir.

Hocam yakında ASUS ROG Strix'in 360Hz monitörü çıkacak fiyatı tahminen 5000TL gibi olur ancak biriktirip onu almanızı öneririm. Onun dışında 280Hz ile 240Hz arasında çok fark yok ancak yarı profesyonel biri çok rahat farkı hisseder. Eğer bahsettiğiniz monitörde sıkıntı yoksa 280Hz öneririm. Ancak ASUS ROG Strix PG259QN veya ASUS ROG Strix PG259QNR öneririm.
Bütçeyi çok aşıyor reis o monitör.
VG259QM monitör sahibiyim. 1440p' den geri 1080p'ye geçtim bu ürün TR stoklarına girer girmez.
Benim deneyimlediğim tek eksi yanı TN panele göre siyahları gerçekten tam siyah verdiğinden karanlıkta kalan düşmanın kafasının ucunu tn paneldeki kadar net göremiyorum. Onun dışında on numara cihaz. Işık sızması çok az mevcut köşelerde ama günlük kullanımda herhangi bir insanın bunu fark etmesi de imkansız. O yüzden alacak arkadaşlara öneririm eğer hala 2020 yılında 1080p panele para vereceklerse.
Peki ölü piksel sorunu mevcut mu veya ölü piksel çıkar ise yeni monitör veriyorlar mı?

Bütçeyi çok aşıyor reis o monitör.

Peki ölü piksel sorunu mevcut mu veya ölü piksel çıkar ise yeni monitör veriyorlar mı?
Ölü piksel yok, etrafimda alan kimsede de çikmadi.
Asus turkiye 3 ya da 5 adet ölü piksele kadar ürünü kusurlu görmeyip normal karsiliyor, birebir degisim yapmiyordu. Tam sayisi su anda aklimda degil.

Hocam yakında ASUS ROG STRIX'in 360Hz monitörü çıkacak fiyatı tahminen 5000TL gibi olur ancak biriktirip onu almanızı öneririm. Onun dışında 280Hz ile 240Hz arasında çok fark yok ancak yarı profesyonel biri çok rahat farkı hisseder. Eğer bahsettiğiniz monitörde sıkıntı yoksa 280Hz öneririm. Ancak ASUS ROG STRIX PG259QN veya ASUS ROG STRIX PG259QNR öneririm.

6700TL civarı o. Dolar daha da düşerse 6000 civarına gelebilir. QNR zaten konuşmayalım 100 dolar fark olsa burada 8000TL'den başlar, 150-200 dolar vb. olursa 9500-10000TL.

Yeni konular

Geri
Yukarı