3000 TL'ye GTX 970 SLI Önerir misiniz?

Sisteminiz oldukça iyi. Ancak bu sisteme 2x 980 koymadan önce biraz düşünmek gerek. Açıkçası ben olsam 2x 980 için daha güçlü bir sistem kurtardım.
2x 980'in bu sistemde MAX gücünü göstereceğini pek sanmıyorum. Biliyoruz ki oyunların ya da özellikle tasarım programlarının güç ihtiyacı yalnızca ekran kartları tarafında karşılamıyor...

Sisteminizle alakası olmasa da: Geçen senelerde, Sabertooth 990FX ve FX 8320 kullanıyordum. Kurduğum bu AMD sistemine GTX Titan koymuş testlerde ve oyunlarda hüsrana uğramıştım. Sonra Sistemi sil baştan kurdum: Sabertooth X79 ve 4930K ile kurdum. Yeniden test ettim ve Titanın gerçek performansını o zaman gördüm.

Sizin bu mevcut sistemin hakkından GTX 980 fazlasıyla gelecektir diye düşünüyorum.
@Silinen üye
AMD'nin multi GPU desteği daha kötü Nvidia'ya göre. O yüzden AMD düşünmüyorum. 390X'in gtx 980'i geçeceği dedikoduları var. Doğru olabilir. Gtx 980'in rakibi R9 390'dır büyük ihtimal o da düşündürüyor beni açıkçası. Gtx 980Ti'ı beklesem o da 700 dolardan çıkacak deniyor. Ve SLI durumunda 3.000'i geçecek. Üstelik beklemek zorunda kalacağım belki dolar da 3.0'ü bulacak :D anlaşılacağı üzere çok kararsız kaldım malesef. Şeytan diyor al 2 tane 980 geç. Ama insan nefsi işte. Hep en iyisine odaklanıyor. :D

Nefsini yen ve mekanik klavye, güzel mouse, güzel bir ses kartı, ve iyi bir kulaklık ile GTX 980 alırsan oyun deneyimin daha iyi olur. 2x GTX 980 ile olmaz. FPS peşinde koşmayı fazla gerekli bulmuyorum ki alacağın kart Türkiye'de çoğu kişinin sisteminde olmayan bir kart.

Mesala ben de 980 alacaktım vaz geçtim 970 ile mekanik klavye ve kulaklık almaya karar verdim. Sen de öyle yapabilirsin veya sistemini upgrade edebilirsin.

@Arduo @Silinen üye
Zaten komple Razer setim var şu an. Oyuncu donanımı olarak eksiğim yok. İşlemci-Anakart-Ram'i de Haswell-E ile veya İntelin yeni çıkaracak olduğu bir mimari ile güncellemeyi düşünüyorum. Bunu söylemiştim zaten gözünüzden kaçmış olmalı. Bu 3 bileşen için ayrı bir bütçem olacak. Ben şu an ekran kartı derdindeyim. Çünkü oyun oynuyorum ve aslında oynamaktan çok da Unreal Engine 4 ile oyun geliştiriyorum.
Sizin de yardımlarınız ile kararımı verebildim sanırım (GTX 980 SLI) çok teşekkür ederim herkese. Yeni bir konu daha açmadan buradan halledelim bari şu konuyu da: hangi marka/model Gtx 980 tavsiye edersiniz? Benim aklımda şu an Zotac Gtx 980 Amp Extreme Edition var. Evga'nın GTX 980 SC'den biraz daha pahalı ama bütçeme uygun ve gerek fabrikadan çıkışlı yüksek OC'u, gerek soğutması gerek de tasarımı ile hoşuma giden bir kart. Bu kartı önerir misiniz? Başka bir forumdan Asus ROG Gtx 980 Platinum önerenler oldu. O da çok güzel ama 3.300 gibi bir rakam tutuyor. Zotac'in Çalışma frekansları daha yüksek bildiğime göre. Bu fiyat farkına Asus'u düşünmeli miyim? Yoksa Zotac'i mi seçmeliyim? Zotac'in bu kartında olumsuz diyip önermeyeceğiniz bir yanı var mı?

@Arduo @Silinen üye
Zaten komple Razer setim var şu an. Oyuncu donanımı olarak eksiğim yok. İşlemci-Anakart-Ram'i de Haswell-E ile veya İntelin yeni çıkaracak olduğu bir mimari ile güncellemeyi düşünüyorum. Bunu söylemiştim zaten gözünüzden kaçmış olmalı. Bu 3 bileşen için ayrı bir bütçem olacak. Ben şu an ekran kartı derdindeyim. Çünkü oyun oynuyorum ve aslında oynamaktan çok da Unreal Engine 4 ile oyun geliştiriyorum.
Sizin de yardımlarınız ile kararımı verebildim sanırım (GTX 980 SLI) çok teşekkür ederim herkese. Yeni bir konu daha açmadan buradan halledelim bari şu konuyu da: hangi marka/model Gtx 980 tavsiye edersiniz? Benim aklımda şu an Zotac Gtx 980 Amp Extreme Edition var. Evga'nın GTX 980 SC'den biraz daha pahalı ama bütçeme uygun ve gerek fabrikadan çıkışlı yüksek OC'u, gerek soğutması gerek de tasarımı ile hoşuma giden bir kart. Bu kartı önerir misiniz? Başka bir forumdan Asus ROG Gtx 980 Platinum önerenler oldu. O da çok güzel ama 3.300 gibi bir rakam tutuyor. Zotac'in Çalışma frekansları daha yüksek bildiğime göre. Bu fiyat farkına Asus'u düşünmeli miyim? Yoksa Zotac'i mi seçmeliyim? Zotac'in bu kartında olumsuz diyip önermeyeceğiniz bir yanı var mı?
980'i ZOTAC yerine Asus almanız daha yararlı olacaktır. Zotac'ın kötü ünü olmasının sebebi Asya'da üretilmesi ve diğer modellere nazaran daha fazla ısınıyor. Ben sizin yerinizde olsaydım tek GTX Titan Black alabilirdim genellikle oyun yapıyor olsaydım. CUDA çekirdekleri sizin için önemliyse Titan Black, önemli değil ben oyun oynayacağım diyorsanız 970 SLI yapmanızı öneriyorum. 980 ile aralarındaki fiyat farkı çok fazla fakat performans farkı çok da fazla değil. Yani 2000TL'niz boşa gitmemiş olur. Tabi son karar sizin. Ben Titan X veya 980Ti'ı bekleyin derim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı