3000 TL'ye kadar IPS 144 HZ monitör tavsiyesi

Bütçe
3000
Beni rahatsız etmiyor, hiç hissetmiyorum bile. Tek hissettiğim okullardaki tahtalarda olan o ışık sızması. Onlar aşırı fazla oluyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20230401_184208.jpg
    IMG_20230401_184208.jpg
    207,5 KB · Görüntüleme: 37
Kameradan ghosting kolay kolay anlaşılmaz zaten IPS panelde ghosting çok az olur. Işık Sızması testi yapıp atar mısınız?
Işık sızması benim kullandığımda vardı ama beni rahatsız etmiyordu hocam. Ips panel olduğu için oluyor sanırım.

Beni rahatsız etmiyor, hiç hissetmiyorum bile. Tek hissettiğim okullardaki tahtalarda olan o ışık sızması. Onlar aşırı fazla oluyor.
Kamerada çok daha fazla çıkıyor. Normal kullanımda bu kadar değil. Sadece simsiyah ekranda görünüyor zaten.

Işık sızması benim kullandığımda vardı ama beni rahatsız etmiyordu hocam. IPS panel olduğu için oluyor sanırım.

Çerçevesiz IPS tasarımlarda daha çok oluyor, şansa bağlı olarak az veya çok gelebiliyor tüm IPS monitörlerde var sanırım ama pahalı modellerden alınırsa gidebilir, rahatsız edici bir sorun değil bana kalırsa.

Kameradan ghosting kolay kolay anlaşılmaz zaten IPS panelde ghosting çok az olur. Işık sızması testi yapıp atar mısınız?

Işık sızması sadece VA panellerde ve pahalı monitörlerde olmuyor.

Hocam Casper monitörler sıkıntılı diye duydum internette bayağı, üzerine üstlük Casper markasına karşı tablet ve laptopları ile ilgili yaşadığım kötü deneyimlerden sonra Casper tercih etmeyi düşünmüyorum.

Attığınız iyiymiş, peki yakın zamanda indirime girer mi sizce?

Bende ASUS'u öneririm ama o indirim yerine zam yiyecek tipten bir ürüne benziyor.

Kamerada çok daha fazla çıkıyor. Normal kullanımda bu kadar değil. Sadece simsiyah ekranda görünüyor zaten.

Kamera ile alakası yok dostum IPS panellerin kronik sorunu.

Işık sızması sadece VA panellerde ve pahalı monitörlerde olmuyor.

Bende ASUS'u öneririm ama o indirim yerine zam yiyecek tipten bir ürüne benziyor.

Kamera ile alakası yok dostum IPS panellerin kronik sorunu.
Hiç yok demedim. Ben de kullandım aynı monitörü ve gözle görünenden daha fazla çıkıyor fotoğrafta. Normalde olanı rahatsız etmiyor.

Hocam Casper monitörler sıkıntılı diye duydum internette bayağı, üzerine üstlük Casper markasına karşı tablet ve laptopları ile ilgili yaşadığım kötü deneyimlerden sonra Casper tercih etmeyi düşünmüyorum.

Attığınız iyiymiş, peki yakın zamanda indirime girer mi sizce?

Casper marka telefonda kullandım, tablet de... Tabletinden memnundum tabii tableti ilkokulda kullandım. Ortaokulun sonuna kadar Casper VIA E1 kullandım eski bir telefon olmasına rağmen iyi bir cihazdı. Şu anda Casper Excalibur G770 kullanıyorum ve çok memnunum. Bence Casper iyi bir marka.

Casper marka telefonda kullandım, tablet de... Tabletinden memnundum tabii tableti ilkokulda kullandım. Ortaokulun sonuna kadar Casper VIA E1 kullandım eski bir telefon olmasına rağmen iyi bir cihazdı. Şu anda Casper Excalibur G770 kullanıyorum ve çok memnunum. Bence Casper iyi bir marka.

Hocam markanın bir suçu yok panel ghostingli ondan aslında bu şikayetler. Formda şu an en ok dikkat edilen konu ghost ve VA panel ve sanırım en çok ghost yapan modellerden biri Casper monitör yani markaya aldanıp almamak lazım arkadaşlar haklı ama marka kötü değil elbette.

Yeni konular

Geri
Yukarı