3000 TL'ye sessiz PSU önerisi

SuiCast

Kilopat
Min. 550w güçte 3000 TL civarına PSU önerebilirmisiniz. Aerocool VX Plus 500W'ı doruklarına kadar kullanıyorum ve bobin sesinden kafayı yedirtecek.

PSU çok sessiz olsun. Bequite düşünüyorum.
  • Gigabyte H610M H.
  • Intel i3-12100F. (Turbo Boost)
  • XPG 3200 MHz 2x8GB RAM.
  • XFX QICK 308 RX 6600 XT.
  • Aerocool VX Plus 500W.
  • Kioxia Exceria G2 1 TB.
  • Seagate Barracuda 120 250 GB.
  • Rush Fordo Rca 502. (2 fan)

Aslında 500W'ı doruklarına kadar kullanmiyorsunuz, PSU'nuz düşük kaliteli.

O sistemde bu sessiz çalışır;

Bu da kapasitesi dahilinde üsttekinden daha sessiz bir model;

Tabii bunlar dışında, 650W olarak; Hydro GSM Lite Pro 650W, PK650D, A650BN veya Pylon 650W (gerçi bu modelde de coil whine ile ilgili şikayetler söz konusu) gibi seçenekler de var. Ses mevzusu biraz göreceli bir husus.

Kapasitesinin kaldırabildiği her yük için en az ses olsun derseniz, Phanteks öne çıkıyor.

Son düzenleme:
Aslında 500W'ı doruklarına kadar kullanmiyorsunuz, PSU'nuz düşük kaliteli.

Bu da kapasitesi dahilinde üsttekinden daha sessiz bir model;

Tabii bunlar dışında, 650W olarak; Hydro GSM Lite Pro 650W, PK650D, A650BN veya Pylon 650W (gerçi bu modelde de coil whine ile ilgili şikayetler söz konusu) gibi seçenekler de var. Ses mevzusu biraz göreceli bir husus.

Kapasitesinin kaldırabildiği her yük için en az ses olsun derseniz, Phanteks öne çıkıyor.
Bu nasıl sizce hocam? İlan tarihi eskiymiş. 2. El de öneri yapabilirsiniz.

@SuiCast fiyatı guzel gibi ama biraz pazarlık da denenebilir. Tabii eksiği gediği var mı? Bir sıkıntısı var mı. Onlar da mühim? 2022'de alınmış ama 10 sene garantisi olan bir model.

V550 Gold V2'nin Cybenetics raporu var. Mükemmel bir PSU bu. 750W olanından geri kaldığı hiçbir yanı yok gibi bir şey. Adamlar 47 tane polymer FPCAP kullanmışlar. 47...

Kullandıkları NTC 16 ohm. Delirdim.

25 ms hold-up time nedir? 12V kanalındaki Ripple ortalaması 11.1 mV. Korkunç iyi bu model. 750W olanından illa biraz daha düşük kalitededir diye bekliyordum ama tam tersi çıktı.

Gospower'a saygılar ne diyeyim... Böyle bir PSU bu fiyata bir daha imkanı yok bulunmaz. İmkansız yani.

V550 Gold V2'nin Cybenetics raporu var. Mükemmel bir PSU bu. 750W olanından geri kaldığı hiçbir yanı yok gibi bir şey. Adamlar 47 tane polymer FPCAP kullanmışlar. 47...

Kullandıkları NTC 16 ohm. Delirdim.

25 ms hold-up time nedir? 12V kanalındaki Ripple ortalaması 11.1 mV. Korkunç iyi bu model. 750W olanından illa biraz daha düşük kalitededir diye bekliyordum ama tam tersi çıktı.

Gospower'a saygılar ne diyeyim... Böyle bir PSU bu fiyata bir daha imkanı yok bulunmaz. İmkansız yani.

@SuiCast @Oreki'nin de dediği gibi CoolerMaster V550 V2 daha ucuza istediğinizi sağlayabilecek bir PSU. Phanteks'e hiç gerek yok.

Phanteks AMP 550w modelinin sahibinden üzerinden 1600 TL + Hizmet bedeli ile aldım hocam. Kargo yarın öbür gün elimde olur. Kötü mü yapmışım?

Güzel fiyat bence gayet. Hayırlı olsun. Sessiz de bir ürün. Arada 800 TL fark var neredeyse, veresiniz yoksa problem değil.

Geri
Yukarı