3000 TL'ye sistem toplama

Merhaba,

Z97 PC Mate uygundur fakat bütçen yeterli geliyorsa Gaming 5'den kopma. Anakartın yanındaki yazılımlar ve O.C potansiyeli sana keyif verecek.
Güç kaynağı seçimi bayağı abartı olmuş. Sistemin neredeyse 400W gücü ancak tüketecek. RS-600 B sana yeterli ;)
Seçim: Cooler Master Rs-600 B Serisi 600W Güç Kaynağı - Vatan Bilgisayar (12V kanalından 564W, sisteme hayli hayli yeter.)

IPS monitör genellikle çizim programlarında çok ama çok işe yarıyor. Daha iyi parlaklık ve daha canlı renkler ile kaliteyi arttırıyor. Fakat sen bu sistemi oyun için alıyorsan, LED monitör seçmen daha yararlı olacak.
Seçim: Samsung 21,5" S22C350H Geniş Ekran Led Monitör - Vatan Bilgisayar

@Silinen üye sanırım bu konuda iyisin, bilgi için teşekkür ediyorum. :)
Gaming 5 almaya kesin karar verdim. :)
Güç kaynağı önerin için de çok teşekkür ediyorum. Onu alacağım.
Monitör konusunda da ViewSonic pek içime sinmemişti zaten.
Aklımda şöyle soru işaretleri daha kaldı.
Bazı parçalar Çin malı. Çin malı ile muhatap olacak kişi bulabileceğimi sanmıyorum. Bu parçalar bana sorun çıkartır mı?
Bilgisayarda herhangi bir sorun çıktığında, Vatan Bilgisayar nasıl yardım eder?

Alacağın tüm ürünlerin yetkili servisleri var elbette. Vatan arızalı ürünleri düzgünce tespit edip, servisin de arıza tespit yapması için yollar.

1- Sen arızalı parçayı tespit edip, Vatan'a götürürsün.
2- Onlar arızalı dediğin ürünü test eder, ardından ürünün Yetkili Servisine yollar.
3- Sana büyük ihtimalle bir kod verirler, VATAN BİLGİSAYAR - Türkiye'nin Teknoloji Hiperstore'u sitesinden takip edersin.
4- Ürün değişimi yapıldı vs. vs. yazılar sitede yazar. Arayıp da bilgi alabilirsin.

@leuqme Windows'un sitesinden Windows 8.1 exe'sini indirdikten sonra, bu keyi satın alarak, sorunsuz, Türkçe ve 64 bit işletim sistemi kurabilecek miyim? :)

@Silinen üye bu sistemde eksiklik, uygunsuz parça veya eklenmesi gereken başka bir parça var mı?

İşlemci: Intel Core i5 4960K Soket 1150 3.5GHz 6MB Cache 22nm
Anakart: MSI Z97 Gaming 5 Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz(O.C.) DVI&DP
Ekran Kartı: MSI GTX970 GAMING GDDR5 4GB 256Bit Nvidia GeForce DX12
Ram: GSKILL 8 GB (2x4GB) Sniper DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit
Hard Disk: WD 3.5'' 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache
Monitör: SAMSUNG 21,5'' S22C350H GENİŞ EKRAN LED
Güç Kaynağı: COOLER MASTER RS-600 B SERİSİ 600W
Kasa: ZALMAN Z3 PLUS MidT ATX Pencereli Siyah

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı