XPG 3000MHz RAM'e OC yapmak

breakto

Decapat
Daha fazla  
Herkese selamlar. Adata XPG 3000MHz DDR4 8 GB RAM'im var. Oyunlarda az da olsa bir FPS artışı almak istiyorum. PUBG 1080p Very Low'da 60 FPS'lerde dolaşıyorum. Grafikler kötü ama idare ediyorum bir şekilde. PUBG, CS:GO, Valorant oynuyorum. Benim isteğim sistemin performansını arttırmam mümkün müdür? RAM'lere OC yaparak FPS artışı sağlar mıyım? Ya da oyunlarda hızlanır mı? RAM'e nasıl OC yapabilirim?
Anakart Gigabyte B450M S2H.
RAM XPG DDR4 3000MHz.
İşlemci Ryzen 51600 AF.
Ekran kartı RX460OEM.

Söylediğiniz oyunların çoğu işlemci tabanlı yüksek bir FPS artışı istiyorsanız işlemci değiştirmenizi öneririm. Ama fazla masraf yapmadan RAM'e OC yaparakta az da olsa FPS'iniz artabilir. BIOS'dan OC yapabilirsiniz.

Söylediğiniz oyunların çoğu işlemci tabanlı yüksek bir FPS artışı istiyorsanız işlemci değiştirmenizi öneririm. Ama fazla masraf yapmadan RAM'e OC yaparakta az da olsa FPS'iniz artabilir. BIOS'dan OC yapabilirsiniz.

Oyunlardaki FPSi işlemci belirlemez. Arkadaşın söylediği oyunlar ekran kartı ile oynanan oyunlar illaki donanım değişikliği yapacaksa ekran kartını değiştirmesini öneririm.

Hocam bende de aynı marka RAM ve işlemci var ve gözle görülür bir fark olmaz ama illaki istiyorsanız XMP açık bir şekilde 3200 yapabilirsiniz.

Önce MSI Afterburner yükleyin ve GPU kullanımını inceleyin. Eğer GPU kullanımınız %95 ve üzerinde seyrediyorsa işlemci ya da RAM OC yapmak size pek fayda sağlamayacaktır.

Geri
Yukarı