3000TL Bütçeli Kasa Tavsiyesi

Ekran Kartı

• Oy verenlerin toplamı
    31
Ya evet arada çok fazla fps farkı yok ama r9 390 yeni çıktı bilidğiniz gibi daha sürücüleri çıkmadan öne geçiyorsa sürücüleri çıktığında mükemmel olur diye düşünüyorum sizce yanılıyormuyum ?

Son düzenleme:
Ya evet arada çok fazla fps farkı yok ama r9 390 yeni çıktı bilidğiniz gibi daha sürücüleri çıkmadan öne geçiyorsa sürücüleri çıktığında mükemmel olur diye düşünüyorum sizce yanılıyormuyuz ?
Düşüncenizi bu açıdan eleştirmedim. Elbetteki satın alabilirsiniz sıkıntı yok ancak GTX 970'in VRam sıkıntısı vs. bunların hepsi hikaye. 1080 P dışında oyun oynamayacaksanız, GTX 970 en iyi F/P ürünü. R9 390'ın da tam performansını da zaman gösterir. Onun için tam sürücüleri çıkmadan hakkında yorum yapmak biraz yanlış olur. Bu yüzden beklemekte fayda var.

Son düzenleme:
Yok ben önermiyorum zaten ben kendime alıcam sadece düşüncemi söledim kendime bişey öneremem bu arada F/P den kastın ne ? Ve evet 1080p den daha yüksek çözünürlükte oynuyacağımı düşünmüyorum

Yok ben önermiyorum zaten ben kendime alıcam sadece düşüncemi söledim kendime bişey öneremem bu arada F/P den kastın ne ? Ve evet 1080p den daha yüksek çözünürlükte oynuyacağımı düşünmüyorum
F/P = Fiyat/Performans
1080p çözünürlükten başka bir çözünürlükte oynamayacaksanız, GTX 970 alın. Bu konuda şart yok ama benim tavsiyem GTX 970 olurdu.

Düşüncenizi bu açıdan eleştirmedim. Elbetteki satın alabilirsiniz sıkıntı yok ancak GTX 970'in VRam sıkıntısı vs. bunların hepsi hikaye. 1080 P dışında oyun oynamayacaksanız, GTX 970 en iyi F/P ürünü. R9 390'ın da tam performansını da zaman gösterir. Onun için tam sürücüleri çıkmadan hakkında yorum yapmak biraz yanlış olur. Bu yüzden beklemekte fayda var.
Yarın öbür gün çıkacak bir oyunun 3.5GB vRAM'den daha fazla istemeyeceğini garanti edebilir misin? Nasıl bu kadar kesin konuşuyorsunuz anlamıyorum. 390'ın 8GB olması görmezden gelinemez, burada tek düşünülmesi gereken Nvidia'nın yazılım desteğinin iyi olması onun dışında 390 daha uzun ömürlü ve avantajlı gözüküyor. Aynı ikilemde ben de kaldım ama 8GB bir işe yaramaz gereksiz vs. diye düşünmüyorum. Nvidia'nın sürücü desteğine, oyunlara olan desteğine güvendiğim için 970'i de düşünüyorum.

Yarın öbür gün çıkacak bir oyunun 3.5GB vRAM'den daha fazla istemeyeceğini garanti edebilir misin? Nasıl bu kadar kesin konuşuyorsunuz anlamıyorum. 390'ın 8GB olması görmezden gelinemez, burada tek düşünülmesi gereken Nvidia'nın yazılım desteğinin iyi olması onun dışında 390 daha uzun ömürlü ve avantajlı gözüküyor. Aynı ikilemde ben de kaldım ama 8GB bir işe yaramaz gereksiz vs. diye düşünmüyorum. Nvidia'nın sürücü desteğine, oyunlara olan desteğine güvendiğim için 970'i de düşünüyorum.
Ben zaten görmezden gelinemez tarzı bir şey söylemiyorum. Ama bir ekran kartı 8 GB diye o seçilmez diyorum. Yani sadece 8 GB olarak alınmaması gerekir. Ben bu konuda NVIDIA taraftarıyım gerek yazılım olarak gerek oyunlardaki performans olarak.

Benim uzun ömürlü bir karta ihtiyacım var durumum okadar iyi değil açıkcası hani 5 yıl en azından beni götürsün istiyorum

Ben zaten görmezden gelinemez tarzı bir şey söylemiyorum. Ama bir ekran kartı 8 GB diye o seçilmez diyorum. Yani sadece 8 GB olarak alınmaması gerekir. Ben bu konuda NVIDIA taraftarıyım gerek yazılım olarak gerek oyunlardaki performans olarak.
Sırf 8GB olduğu için değil forumda bir arkadaş da incelemesini yapmıştı, performans olarak da güçlü bir kart. 970'den artısı var eksik yanı yok gibi gözüküyor. Üstüne bir de daha fazla vRAM neden istemeyelim? 970 tarafında da dediğinize katılıyorum Nvidia'nın yazılım desteği de görmezden gelinemez, hemen hemen birçok oyun Nvidia desteğiyle çıkıyor. Ama AMD tarafında da bu kadar güçlü bir kart alırken yazılım dert etmek ne kadar doğru ben de kararsızım o konuda.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı