3000TL Laptop Tavsiyesi

APlusMath

Decapat
Maksimum 3000TL olacak geçici olarak. 2 haftaya kesin alınması lazım. EBA'ya girsin, Word'e girsin falan. İnternete girsin, arada bir Netflix izletsin yeterli. Celoren işlemci varmış sanırım ona kötü diyorlar. Sıfır laptop istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Maksimum 3000TL olacak geçici olarak. 2 haftaya kesin alınması lazım. EBA'ya girsin, Word'e girsin falan. İnternete girsin, arada bir Netflix izletsin yeterli. Celoren işlemci varmış sanırım ona kötü diyorlar. Sıfır laptop istiyorum.

O bütçede öyle bu dönemde adam Ryzen 3 ya da Ryzen 5'i o paraya veremez. Celeron oyun oynamazsan yeterli olur.

Maalesef Celeron bile yok. I-Life gibi Hometech gibi markalar düşünmüyorsanız en elle tutulur cihazlar bunlar.

Maalesef Celeron bile yok. I-Life gibi Hometech gibi markalar düşünmüyorsanız en elle tutulur cihazlar bunlar.

Atılanlar zaten Celeron :D

Alacağınız laptop Word'e girerken bile donacaktır ve FreeDOS olacaktır muhtemelen. Bence 2.el bakın veya masaüstü almanızı tavsiye ediyorum.

Bu bütçe ile alınan bilgisayara W10 yüklemek işkencedir. Linux yüklenebilir kubuntu falan, sadece Word'de sıkntı yaşarsınız onun yerine LibreOffice var.
Söylemeyi unutmuşum. Eğer Microsoft hesabı açarsan Office 365 bedava 5GB alanla beraber.

Bu bütçeye alınacak laptop, benim 11 yıllık bilgisayarımdan resmen yavaş calisacaktir. Ciddiyim. Kuzenimin bilgisayarı YouTube açınca RAM kullanımı %92 oluyor ve müthiş derecede kasıyor.

O bütçede aslında tablet daha mantıklı.

Eğer tablet almak istemiyorsanız. Almak istediğiniz laptopu Windows 8.1 yapın. O cihazların Windows 10 kurulu bir biçimde kullanilmasi resmen işkencedir.

Geri
Yukarı