3050 Ti 75W laptop iyi midir?

alperen3169

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben laptop almayı planlıyorum ASUS TUF 3050 Ti almayı planlıyorum üniversite hazırlık öğrencisiyim şimdi 3 sorum olacak.
1. 3050 Ti güncel oyunlarda orta ayarlarda nasıl performans alırım?
2. Beni 4-5 yıl idare eder mi?
3. TUF serisi soğutma sistemi iyi midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar ben laptop almayı planlıyorum ASUS TUF 3050 Ti almayı planlıyorum üniversite hazırlık öğrencisiyim şimdi 3 sorum olacak.
2. Beni 4-5 yıl idare eder mi?

3. soru; evet.
1. soru; Hepsini çok rahat oynarsın
2.soru; kullanıma bağlı.

1. 3050 Ti güncel oyunlarda orta ayarlarda sizi tatmin edecektir.
2. 4 - 5 yıl içinde güncel oyunlarda biraz zorlayabilir.
3. TUF serisi en iyi soğutmaya sahip serilerden biridir.

VRAM'den dolay sıkıntı yaşayabilirsin sadece. DLSS ile kalite moduna bile alsan 5-10 FPS kazanıyorsun bu da kartı daha uzun ömürlü kılıyor tabi. Ancak ne olursa olsun NVIDIA'nın şu kartı 4GB VRAM ile getirmesi bence saçmalık. İyi bir kart sınıfına göre ama VRAM darboğazına takılıyor. Zaten 3060 gibi 130W yapabildiğin bir kart değil, maksimum 90W oluyor. Ne olurdu 6GB ile gelseydi.

VRAM'den dolay sıkıntı yaşayabilirsin sadece. DLSS ile kalite moduna bile alsan 5-10 FPS kazanıyorsun bu da kartı daha uzun ömürlü kılıyor tabii. Ancak ne olursa olsun NVIDIA'nın şu kartı 4 GB VRAM ile getirmesi bence saçmalık. İyi bir kart sınıfına göre ama VRAM darboğazına takılıyor. Zaten 3060 gibi 130W yapabildiğin bir kart değil, maksimum 90W oluyor. Ne olurdu 6 GB ile gelseydi.

Hocam 3050 Ti modelinde 6 GB VRAM var diye biliyorum.

2. beni 4-5 yıl idare eder mi?

Güncel oyunlarda yüksek ayarlarda bile oynarsın.

Geri
Yukarı