3050 Ti laptopta oyunlarda GPU ve CPU kullanımı az

1.ThrottleStop programını indiriyorsunuz
2. FIVR sekmesinden "Disable and Lock Turbo Power Limits" tikini işaretleyip sorunu çözmüş oluyorsunuz.

Bunları yap ve ardından tekrar kullanım ve fps değerlerine bak.

Ben size hiçbir şey demiyorum o kadar çözüm ve mesajım olmasına rağmen ki bunların hepsi neredeyse Gaming laptop konusudur bu kadar tecrübeyi alaya almakta ne bileyim? Attığınız o rehberdeki hocalarımı etiketledim gelsinler hem kim olduğumu hem de sorunu size anlatsınlar benim işim var...

Dostum alaya alan sensin, ayriyeten 15 tane çözümün olunca God of PC falan mı oluyorsun? Bende senden eski üyeyim ancak 2 aydır burada aktifim diye sen benden daha mı üstün oluyorsun ya da ben daha çömez mi oluyorum? Kim olduğumu anlatsınlar felan derken Nvidia Türkiye 'nin saha operasyonlarını yürütüyorsunuz sanırım böbürlenmeye bakılırsa.

Yahu arkadaşlar tartışmayı bırakın lütfen boş yere birbirinizi üzmeye gerek yok teşekkürler yardımlarınız için. İyi günler dilerim
1.ThrottleStop programını indiriyorsunuz
2. FIVR sekmesinden "Disable and Lock Turbo Power Limits" tikini işaretleyip sorunu çözmüş oluyorsunuz.

Bunları yap ve ardından tekrar kullanım ve fps değerlerine bak.
Hemen deneyip geri dönüş yapacağım hocam.

Dostum alaya alan sensin, ayriyeten 15 tane çözümün olunca God of PC falan mı oluyorsun? Bende senden eski üyeyim ancak 2 aydır burada aktifim diye sen benden daha mı üstün oluyorsun ya da ben daha çömez mi oluyorum? Kim olduğumu anlatsınlar felan derken Nvidia Türkiye 'nin saha operasyonlarını yürütüyorsunuz sanırım böbürlenmeye bakılırsa.
Hocam sorun açık ama siz hala MUX peşindesiniz; arkadaşın işlemci kullanımına bakınız lütfen. A kalite bir oyunda ekran kartı kullanmaz PC gider işlemci kullanır. A kalite oyunlar CS:GO, Valorant gibi oyunlardır ve işlemci isterler. CoD, BF serisi, Apex Legends gibi oyunlar AA serisidir ve hem işlemci hem ekran kartı hem RAM isterler, AAA kalite ise Cyber Punk 2077 gibi ciddi ağır oyunlardır ki onlar tüm sistemi sömürür. Bunu bilerek gidip de MUX derseniz biraz saçmalamış olursunuz? Yani arkadaş %70-%80 kullanımda düşük FPS şikayeti olsa evet MUX deriz ama yapmayın lütfen. Böbürlenmek değil ancak bu konuda belirli bir tecrübem var bunu dile getirdim ve konunun sorunu da çok fazla açık zaten.
Hocam sorun açık ama siz hala MUX peşindesiniz; arkadaşın işlemci kullanımına bakınız lütfen. A kalite bir oyunda ekran kartı kullanmaz PC gider işlemci kullanır. A kalite oyunlar CS:GO, Valorant gibi oyunlardır ve işlemci isterler. CoD, BF serisi, Apex Legends gibi oyunlar AA serisidir ve hem işlemci hem ekran kartı hem RAM isterler, AAA kalite ise Cyber Punk 2077 gibi ciddi ağır oyunlardır ki onlar tüm sistemi sömürür. Bunu bilerek gidip de MUX derseniz biraz saçmalamış olursunuz? Yani arkadaş %70-%80 kullanımda düşük FPS şikayeti olsa ever MUX deriz ama yapmayın lütfen. Böbürlenmek değil ancak bu konuda belirli bir tecrübem var bunu dile getirdim ve konunun sorunu da çok fazla açık zaten.
Ki buna rağmen ekran kartı kullanımı da yerlerde geziyor. En azından bir %50 olması gerekirdi, Valorant dediğiniz oyun internette ki çerez oyun değil ki?

Hocam sorun açık ama siz hala MUX peşindesiniz; arkadaşın işlemci kullanımına bakınız lütfen. A kalite bir oyunda ekran kartı kullanmaz PC gider işlemci kullanır. A kalite oyunlar CS:GO, Valorant gibi oyunlardır ve işlemci isterler. CoD, BF serisi, Apex Legends gibi oyunlar aa serisidir ve hem işlemci hem ekran kartı hem RAM isterler, AAA kalite ise Cyberpunk 2077 gibi ciddi ağır oyunlardır ki onlar tüm sistemi sömürür. Bunu bilerek gidip de MUX derseniz biraz saçmalamış olursunuz? Yani arkadaş %70-%80 kullanımda düşük FPS şikayeti olsa ever MUX deriz ama yapmayın lütfen. Böbürlenmek değil ancak bu konuda belirli bir tecrübem var bunu dile getirdim ve konunun sorunu da çok fazla açık zaten.

Ki buna rağmen ekran kartı kullanımı da yerlerde geziyor. En azından bir %50 olması gerekirdi, Valorant dediğiniz oyun internette ki çerez oyun değil ki?

Ben MUX peşindeyim derken nasıl MUX peşindeyim. Kesin sorun MUX tartışılamaz falan mı dedim? Yıllardır Online oyun oynuyorum bana mı anlatıyorsun hocam? Bizi hayatımızda bilgisayar görmedik, oyun oynamadık sanırım. Sorun diyelim açık ve senin önerilerin işe yaramadı, o zaman ne gibi bir cevap vereceksiniz? Ben cihazı servise verdiğinde düzelteceğini de söyledim, orayı okudunuz mu? Konudaki tecrübenizin işe yaradığını kanıtlamanızı rica ediyorum böyle lafla olmaz bu iş. Ama pardon burada sizin gibi bir laf anlamaz ile uğraşmak benim hatam kusura bakmayın. İyi forumlar.

Böbürlenmek değil ancak bu konuda belirli bir tecrübem var bunu dile getirdim ve konunun sorunu da çok fazla açık zaten.
Böbürlenmek gibi olduysa af ola ancak bir emek var yani bu konuda ve bir de bilgi birikimi. Ben MUX olmadığına sebebin %90 eminim. Bunu demek istedim ancak sanırım biraz böbürlenmek gibi olmuş bu konuda özür dilerim amacım bu değildi dediğim gibi.
Ben MUX peşindeyim derken nasıl MUX peşindeyim. Kesin sorun MUX tartışılamaz falan mı dedim? Yıllardır Online oyun oynuyorum bana mı anlatıyorsun hocam? Bizi hayatımızda bilgisayar görmedik, oyun oynamadık sanırım. Sorun diyelim açık ve senin önerilerin işe yaramadı, o zaman ne gibi bir cevap vereceksiniz? Ben cihazı servise verdiğinde düzelteceğini de söyledim, orayı okudunuz mu? Konudaki tecrübenizin işe yaradığını kanıtlamanızı rica ediyorum böyle lafla olmaz bu iş. Ama pardon burada sizin gibi bir laf anlamaz ile uğraşmak benim hatam kusura bakmayın. İyi forumlar.
Sizin için bugün Valorant indirip kullanım değerlerimi göstereceğim. Eğer ki dediğim gibi değerler en az %50 üzeri olursa ki sistemimde 10870H ve 115W RTX 2060 var o zaman ben haklı çıkarım ve MUX değildir sebep tamam. Ama %50 altı çıkarsa sen haklı çıkacaksın ve ben geri çekileceğim. Sözüm söz bugün değilse bile yarın atacağım. Kanıt istedin madem öyle olsun.

ThrottleStop programının açık olduğuna emin misin ? FIVR sekmesinden ss atabilir misin ? aynı yöntemle ben sorun yaşamadan kullanıyorum.

Eğlence modunu seçerek oyunlara gir.

ThrottleStop programının açık olduğuna emin misin ? FIVR sekmesinden ss atabilir misin ? aynı yöntemle ben sorun yaşamadan kullanıyorum.
Evet hocam program açık. Dediğiniz gibi FIVR sekmesinden o ayarı da açtım ama...

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    52,9 KB · Görüntüleme: 23

Yeni konular

Geri
Yukarı