3060 Ti almak mantıklı mı?

Srtymz

Centipat
Daha fazla  
Mining toplayacağım kart konusunda kararsız kaldım. Amacım ETH kazmak değil. Geleceği parlak görülen coinleri kazıp cüzdanda bekletmek. 3060 Ti LHR'li olduğu için forumda ve birçok yerde LHR var alınmaz diye duydum. Siz ne önerirsiniz?

Gayet alınabilir şu an 21 adet 3060 Ti LHR kart ile mining yapıyorum yüzde 75 kırılmış şekilde kazıyorlar. Kart başı 46-47 mh veriyor LHR olmasa 60 mh verecekti aradaki fark gayet azaldı LHR'siz 20 bine alacağınıza LHR'li 13 bine rahat bulunabiliyor. RTX 3000 serisindeki en mantıklı karttır kendisi W başına mh olarak in iyi vereni LHR modellerde. Diğer 3070 Ti 3080 3080 Ti gibi GDDR6X modeller gibi aşırı ısınmaz soğutması daha kolaydır açıkçası bu işin içinde birisi olarak bu modeli öneririm.

NVIDIA oyuncular faydalansın diye LHR sistemini çıkardı ama hala özellikle madenciler alıyor kartları çok garip. NVIDIA'nın çabası ve LHR sisteminin hiçbir anlamı kalmadı. LHR kartları üretmenin hiçbir manası yok. Bu arada ben 2 AMD kartla madencilik yapıyorum.

NVIDIA oyuncular faydalansın diye LHR sistemini çıkardı ama hala özellikle madenciler alıyor kartları çok garip. NVIDIA'nın çabası ve LHR sisteminin hiçbir anlamı kalmadı. LHR kartları üretmenin hiçbir manası yok. Bu arada ben 2 AMD kartla madencilik yapıyorum.

Hocam AMD kartlarına NVIDIA gibi LHR uygulamıyor ama gizliden bir kısıtlaması var.

Hocam AMD kartlarına NVIDIA gibi LHR uygulamıyor ama gizliden bir kısıtlaması var.

Aynı şeyi ben düşünüyordum gerçekten. RX 6600 oyun performansı olarak RX 5700'e benzer bir performans sergiliyor ama madencilik performansı neredeyse yarısı. Bende AMD nin herhangi bir bilgi vermeden gizlice madencilik performansını düşürdüğü fikrine kapılmıştım.

Geri
Yukarı