3060 Ti coil whine ve garanti süreci

Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba 1 hafta önce inventus Bilgisayar üzerinden almış olduğum Gigabyte 3060 Ti Aorus Master modeli gelir gelmez bir stres testine soktum ve coil whine sorunu ile karşılaştım. Direkt iade için firmaya yolladım ve bana BIOS swtic'in ucunun kırılmış olduğunu ve ürünü iade edemeyeceklerini, onun yerine garantiye yollayacaklarını belirttiler. Daha fazla cevap alamadım Switch'i ben kırmadığıma eminim. Sizce nasıl bir yol izlemem gerekli? Cidden bu durum beni çok rahatsız etti. Kartı 6500'TL'ye aldım ve deli gibi coil whine sesi çıkartıyor. Az buz değil. Garantide ne gibi süreçler beni bekliyor? Switch'i ve coil whine kaydını eklere bırakıyorum.

Kırık switch:
39b4b278-6f42-4162-b300-10d734f900ab.jpg

Coil Whine kaydı:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorunu Palit modelinde yaşıyorum. İnceleme için aldığım firmaya gönderdim ve 1 hafta sonra değişim veya iade kabul edeceklerini söylediler. Fakat, degişim yapılsa dahi diğer kartlarda da aynı problemi yaşayacağımı söylediler. Sizden gördüğüm kadarıyla gigabyte modelinde de aynı sesin benzerini alıyorum. Şahsen kartı iade etmen durumunda stok sorunları ile karşılaşman muhtemeldir.
Benim kartımdan çıkan seste seninkine benziyor:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı