3060 Ti ekran kartı boştayken 50 derece

painzer

Femtopat
Daha fazla  
PC boşta olmasına ragmen ekran kartı 50 derece oldu. CS:GO PUBG gibi oyunlarda ise 64-69 derece arasına cıkıyor. Ekran kartı modelim Gigabyte 3060 Ti Gaming OC. Normal mi? Yüksek mi? Ne yapmalıyım?

Dosya Ekleri

• ll.png
    ll.png
    1,5 KB · Görüntüleme: 57
Oyunlarda normal bana göre.

Boşta niye anlamadım böyle fan durma özelliği vardır bence kontrol edin belli bir derece üstü başlıyordur.

Fanlar çalışmadığı için boşta normal. O dereceler tehlikeli olsa fan durdurma özelliği olmazdı diye düşünüyorum. Önemli olan oyun içi sıcaklık.

çalışmıyor

fanlar boştayken calısmıyor
Benimde boşta çalışmıyor fakat baya yüksek bilgin olsun. Son zamanlarda indirdigin ne varsa onları kontrol et. Ben oyunlarda o dereceleri görüyorum.
Fanlar çalışmadığı için boşta normal. O dereceler tehlikeli olsa fan durdurma özelliği olmazdı diye düşünüyorum. Önemli olan oyun içi sıcaklık.
Fanlar boştayken calismaz zaten. Windows boştayken 50 derecelik yük bindirmez ekran kartına. Ayrıca 50 derecelik sıcaklık tabiki tehlikeli değil fakat boşta o derecelere cıkmasıda nornal değil.

0 db özelliği neticesinde o dereceyi görüyorsundur. Kasanın hava akışı çok iyi olup, kasa fanları kuvvetli çalışıyorsa bu değer genelde 40larda olur. Fan çalışmadığı için çok çok normal. Oyunlarda 69larda oldukça normal. Sorun gözükmüyor.

Benimde boşta çalışmıyor fakat baya yüksek bilgin olsun. Son zamanlarda indirdigin ne varsa onları kontrol et. Ben oyunlarda o dereceleri görüyorum.
Sıcaklıklar gayet normal fan çalışmıyor hocam. Sizin sıcaklıklar oyundayken 50 derece ise 120FPS sabitlenmiş LOL atıyorsunuz herhalde arkadaş gibi PUBG değil.

Yukarıdaki sessiz moddadır diyen arkadaşlara katılıyorum.

Ortam sıcaklığınız 22-24 derece civarında mı yoksa sıcak biryerde misiniz?
Hava akışı kasaya tıkanmış olabilir mi?
Kasaya hava çeken fanlarda bir sorun olabilir mi?
İçine yüksek miktarda toz vb dolmuş olabilir mi?

Ortalama değerlere göre yüksek olmasına karşın yine de sizi tehlikeye sokacak bir sıcaklık değeri değil. Yine insanın aklını kurcalıyor tabi.

Naçizane önerim tüm çekiş ve ezgozdt vs ne fan varsa kontrol edin. Kasanız mesh filtleri ile temizleyin.

3060ti çok eski bir kart değil, daha eski nesil olsa termallerini yenileyin diyecektim ama oradan kaynaklı olması düşük ihtimail. Çözüm bulamazsanız soğutucu bloku çıkarıp kaliteli bir termal macun , ped vb ile rahatlatabilirsiniz.

Geri
Yukarı