Çözüldü 3060 Ti ekran kartı boşta 50 derece normal mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

bynarkoz

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. 3 aydır kullandıgım ASUS TUF 3060 Ti ekran kartı boşta arka planda Steam'den oyun indirmede 48 derece sıcaklıga cıkıyor. Ekran kartı formattan 2 gün sonra gene boşta fanlar %53 hızda 1000RPM donuyor. Bu sorunu cozemedım. 55 derece oldugunda otomatık çalışması gereken fanlar sürekli çalışıyor. MSI Afterburner ve ASUS GPU Tweak II fan ayarıda ayarlasam otomatik çalışma ayarını yapamadım. Anakart üzerindeki BIOS tusundan performans modu quek modu yapsam da sürekli çalışıyor. ASUS GPU Tweak II fanları kapatıyorum 50 dereceye kadar çıkıyor. Oyuna girerken fanları %50 ayarına alıyorum öyle çalıştırıyorum. MSI Afterburner fan ayar resmini de atıyorum istedigim sıcaklıga gelmeden fanlar donmeye başlıyor.

1. Ekran kartının kronik sorunu mudur fanların sürekli çalışması?
2. Boşta 50 derece sıcaklık fazla mıdır?
3. ASUS GPU Tweak II ile OC yaptığımı dusunuyorum dun kurcalarken, sizce olmuş mu? Bu da boşta sıcaklıgı etkıler mi?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    2,6 MB · Görüntüleme: 164
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    2,6 MB · Görüntüleme: 165
  • Adsız3.png
    Adsız3.png
    1,9 MB · Görüntüleme: 124
  • Adsız4.png
    Adsız4.png
    1,6 MB · Görüntüleme: 109
  • Adsız5.png
    Adsız5.png
    2,6 MB · Görüntüleme: 110
  • Adsız6.png
    Adsız6.png
    2,2 MB · Görüntüleme: 121
  • Adsız7.png
    Adsız7.png
    473,9 KB · Görüntüleme: 92
  • Adsız8.png
    Adsız8.png
    442,2 KB · Görüntüleme: 145
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
NVIDIA Denetim Masası üzerindeki "Güç yönetimi modu" ne durumda? Varsayılan seçenek harici bir şey ise varsayılana alın. Yeniden başlatma sonrasında veya bir süre sonra kendiliğinden frekans değerleri normal seviyelere iner. Buna bağlı olarak düşük sıcaklıkta fanların durma özelliği varsa bundan faydalanabilirsiniz.

1639135278081.png
Rica ederim. Fan hızı da düzeldi mi?
NVIDIA ayarından sonra MSI Afterburner kaldirdim fanlar şu an düzeldi gibi şu an çalışmıyor boşta :D Nasıl bir seyler oluyor anlamadım ama şu an fanlar bosta çalışmıyor.
Rica ederim. Fan hızı da düzeldi mi?
Hocam oyunda 57 derecede fanlar %68 1600RPM çalışıyor. Sizce normal mı?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı