3060 Ti mining ne kadar kazandırır?

x4r

Kilopat
Tek kartlı 3060 Ti'li mining sistem kuracağım. 1 ayda ne kadar kazandırır? Birkaç site gösteriyor kazancı biliyorum ama Türkiye'ye göre hesaplayan site var mı?

Birkaç site gösteriyor kazancı biliyorum ama Türkiye'ye göre hesaplayan site var mı?
Yok. Ödemeler zaten ETH ile yapılıyor, neden Türkiye'ye özel bir hesap olsun ki? Kaç ETH kazanacağın yazıyor günde o bir kaç sitede. Sonra sen 30'la çarpıyor, ardından TL'ye çeviriyorsun. Böylece ayda elektrik bedeli olmadan ne kadar kazanacağını hesaplamış oluyorsun.

Yok. Ödemeler zaten ETH ile yapılıyor, neden Türkiye'ye özel bir hesap olsun ki? Kaç ETH kazanacağın yazıyor günde o bir kaç sitede. Sonra sen 30'la çarpıyor, ardından TL'ye çeviriyorsun. Böylece ayda elektrik bedeli olmadan ne kadar kazanacağını hesaplamış oluyorsun.
Elektrik bedeli ile beraber öğrenmek istiyorum bende biliyorum onu.

"Verimlilik odaklı kademeli tarifeye geçiş ile birlikte 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren mesken aboneleri için aylık 150 kWh'e kadar olan tüketim miktarları için nihai fiyat 1,37 TL/ kWh, aylık tüketimlerin 150 kWh'ın üstündeki kısmı için ise 2,06 TL/ kWh olarak uygulanacaktır."

Elektrik bedeli ile beraber öğrenmek istiyorum bende biliyorum onu.
Elektrik bedelini de hesaplayabilirsiniz kolayca. What to Mine gibi sitelerden baktığında ne görünüyor watt değeri? Saat başı watt o işte. Onu al önce 24le sonra 30la çarp. Daha sonrasında kendi elektriğinin kwatt/saat değeriyle çarp. Örneğin, 100 watt güç tüketen kart. Günde 2400 ayda 72000 watt elektrik tüketir. 72000W = 72kW. 1,37*72kW = 98,64. Yani 100 watt güç tüketen bir kartın elektrik faturası 100 lira yuvarlak hesap. Zor mu?

130 140 watt 3060ti çeker, 70 80 watt da alt takımın çeker. Toplam güç tüketimin 210 watt diyelim. 60-64 arası mh alabilirsin karttan karta değişir. 62 olarak da onu hesaplayalım. Toplam getiri şu an için 44 dolar, 19 doları elektriğe gidiyor.

130 140 watt 3060ti çeker, 70 80 watt da alt takımın çeker. Toplam güç tüketimin 210 watt diyelim. 60-64 arası mh alabilirsin karttan karta değişir. 62 olarak da onu hesaplayalım. Toplam getiri şu an için 44 dolar, 19 doları elektriğe gidiyor.
Hocam yanlış hesapladın galiba 300 tl tek kart için fazla değil mi elektrik.

Geri
Yukarı