3060 Ti mining yapmak kartı yıpratır mı?

Bende de 3060ti var. Komple sistemi yeni topladım. Kış aylarında haftada birkaç gün mining için kullanıyordum. Ortalama ısı 45-48 derece oluyordu.

Yaz gelmesiyle birlikte sıcaklık 57 dereceleri görmeye başladı.(bellek sıcaklığı kim bilir kaç) Bu nedenle mining yapmıyorum artık. Uzun süreler sabit yüksek ısıda kullanmak kartın ömründen yiyecektir.

Bu kartlara biçilmiş bir ömür yok nasıl böyle bir şeyi bu kadar net söylüyorsunuz? Bu kartlar zaten çalışmak için tasarlandı, mining yapılsa da yapılmasa da sonsuza kadar bozulmayabilir.
Benim mesajımı neden alıntılandınız anlamadım. Ben kesinlikle bozulur diye birşey demedim. Risk olmasa ekran kartı alan tüm bireysel kullanıcılar mining yapardı. Ben kendim özenerek aldığım kartı kesinlikle miningle yormam ve arada dinlenmeye bırakırdım.

Bende de 3060ti var. Komple sistemi yeni topladım. Kış aylarında haftada birkaç gün mining için kullanıyordum. Ortalama ısı 45-48 derece oluyordu.

Yaz gelmesiyle birlikte sıcaklık 57 dereceleri görmeye başladı.(bellek sıcaklığı kim bilir kaç) Bu nedenle mining yapmıyorum artık. Uzun süreler sabit yüksek ısıda kullanmak kartın ömründen yiyecektir.
Kabaca getirisi götürüsü, ne oldu sizin için?

Kabaca getirisi götürüsü, ne oldu sizin için?
Ben 6900 XT ile mining yapıyorum kazım hızı 3060 Ti ile aynı zaten. 12 günde 450 lira civarı getiriyor şuan.
Her şeyin bir ömrü var. 10 yıl çalışacak kartı neden 7 yıla neden düşürmek isterseniz ?
Ekran kartı mı söyledi size ömrünün 10 yıldan 7 yıla düşeceğini? Belki hiç düşmeyecek?

O zaman hiç bulaşmayayım, Kenara bunun yerine 3-5 birikim yapsam kafam rahat olur. Çünkü inanın daha oyunlardan zevkini çıkaramadım, asıl amacımda oyundu bu sistem için. Ama bu kartı da boş yatırmak düşündürdü :)
Hocam boşverin, tek kartla alacağınız verim 5-10 adet kartla mining yapanların getirdiği getiriyi zaten getirmez. Kartı yıpratmaya değmez diye düşünüyorum. Diğer türlü en azından birkaç ay sonra kartların parasını amorti ediyorlar, o yüzden kart yıpransa da koymuyor rig kuranlara.

Arkadaşlar herkesin düşüncesi kendine sonuçta, ben sadece merak ettim topluluk bu konuda ne düşünüyor diye.
Hocam boşverin, tek kartla alacağınız verim 5-10 adet kartla mining yapanların getirdiği getiriyi zaten getirmez. Kartı yıpratmaya değmez diye düşünüyorum. Diğer türlü en azından birkaç ay sonra kartların parasını amorti ediyorlar, o yüzden kart yıpransa da koymuyor rig kuranlara.
Aslında hocam kartı borcu bitince hiç düşünmem bunları da :)

Sorum bu işi yapanlara,
Arkadaşlar 3060 Ti ekran kartım var. Ve hafta içi komple boş kaldığı zamanlar oluyor. Dün Binance POOL üzerinden denemek için kazım yaptım. Bu sistemi kolay toplamadım. Ancak boş yatması da mantıklı değil. Kafamı karıştıran tek konu, kartım yıpranır mı? Takıntı haline getirdim durumu. Kartım yıpranacaksa hiç bulaşmayacağım. En azından kartımın borcu bitene kadar. Elinde ki kartla bu işi yapan ve aynı zaman da oyun oynayan bir sorun yaşamayan(uzun süredir) dostlarıma sorumdur.
Bu işe girmeli miyim?
Ayarlarım bu şekilde, Max 65 C gördüm.

Eki Görüntüle 1094668
Bir kartın ömrü 6 yılsa mining onu en az 1 yıl azaltır. 7/24 yapmayacaksanız daha uzun bir süre kullanırsınız. Bence minig yapılır o kartla. Geliri fazla ve minig için ideal kart.

Kazım zorluğu ve fiyatlar sürekli değişkenlik gösterdiği için çok yuvarlak rakam verecem. Yaklaşık 0.075 eth kazmışım bununda brüt getirisi 1500tl gibi bir şey. 24 saatlik kazımın tüm sistem tüketimi yaklaşık 4.5tl yapıyordu. Net olarak 1300tl gibi bir hesap çıkarabiliriz.

Kazım zorluğu ve fiyatlar sürekli değişkenlik gösterdiği için çok yuvarlak rakam verecem. Yaklaşık 0.075 eth kazmışım bununda brüt getirisi 1500tl gibi bir şey. 24 saatlik kazımın tüm sistem tüketimi yaklaşık 4.5tl yapıyordu. Net olarak 1300tl gibi bir hesap çıkarabiliriz.
1625308492160.png

Yeni konular

Geri
Yukarı