3060 Ti süper ekran kartı 74 derece sıcaklık iyi mi?

Mert E V

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ekran kartım ETS 2 oyununda 1080p en yüksek ayarlarda 74 dereceyi görüyor kasamın hava akışı kötü önde 2 adet 180mm fan mevcut ama Molex olduğu için yavaşlar ekran kartım INNO markasının 3 fanlı 3060 Ti süper modeli ince bir yapıya sahip kalın bir kart değil ve sistem daha yeni sizce sıcaklığı iyi mi yoksa düşürmem lazım mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar ekran kartım ETS 2 oyununda 1080p en yüksek ayarlarda 74 dereceyi görüyor kasamın hava akışı kötü önde 2 adet 180mm fan mevcut ama Molex olduğu için yavaşlar ekran kartım INNO markasının 3 fanlı 3060 Ti süper modeli ince bir yapıya sahip kalın bir kart değil ve sistem daha yeni sizce sıcaklığı iyi mi yoksa düşürmem lazım mı?

Değerler gayet normal hocam.

Bir tık yüksek gibi. Kasanın hava akışı nasıl? Oda sıcaklığı nasıl?

Undervolt yapabilirsin.

Bu sayede herhangi bir performans kaybı olmadan 7-10 derece arasında sıcaklık düşürebilirsin. 1660S kart sahibiyim ve kasamdaki hava akışı kötü, kart tam yükte 75 dereceyi buluyordu, undervolt sonrası maksimum gördüğü dereceler 66-67, aynı şekilde i5 10400F işlemciyide undervolt ile kullanıyorum, kaliteli termal macundan sonraki en etkili çözümlerden birisi undervolt yapmaktır.

Son düzenleme:
Kartın modeli Twin X3. Pek bir incelemesini bulamazsınız. Bu açıdan MSI Ventus 3X ile benzer seviyede olduğunu düşünerek hareket edebiliriz. Bu tarz bir kart için sıcaklıklar olması gerekenin üstünde ama tehlikeli boyutta değil. Kartın ilk sahibiyseniz ve kasanıza bağlı durumdan ötürü sıcaklıkların yüksek olduğunu belirtiyorsanız 70 derece üstüne çıkılması normaldir. UV ile uğraşmayın. Kasanızı güncellemek için hareket edin.

Kartın modeli Twin X3. Pek bir incelemesini bulamazsınız. Bu açıdan MSI Ventus 3X ile benzer seviyede olduğunu düşünerek hareket edebiliriz. Bu tarz bir kart için sıcaklıklar olması gerekenin üstünde ama tehlikeli boyutta değil. Kartın ilk sahibiyseniz ve kasanıza bağlı durumdan ötürü sıcaklıkların yüksek olduğunu belirtiyorsanız 70 derece üstüne çıkılması normal. UV ile uğraşmayın. Kasanızı güncellemek için hareket edin.
UV ile neden uğraşmasın, tam olarak açıklayabilir misin?

UV ile neden uğraşmasın, tam olarak açıklayabilir misin?
Zaten mevcut soğutması yeterli olan bir karta neden UV yapıldığını anlamadım? Sıcaklığın nedeni kasaysa ki burada kullanıcıyı baz alıyorum, bu durumda kartın mevcut değerleriyle oynamanın bir gereği yoktur. Elimizde Sapphire Pulse RX 6600 vardır. Kullanıcı değerlerden memnun değildr. Fan Curve, UV falan yapılabilir ama 3 fanlı RTX 3060 Ti için gerek yok. Kartın eksiği bulunmuyor. Sistemin yer aldığı ortam sorunlu.

Hocalarım işlemcide undervoltla 70 dereceyi görüyor R5 5600 onun sıcaklığı da ekran kartına vuruyordur olmadı ilk iş kule tipi çekiyim sonra kasa fanlarını değişiyim. Sizce mantıklı mı?

Geri
Yukarı