3060 Ti'dan 4070'e geçilir mı?

sekobaba

Kilopat
Daha fazla  
3060 Ti'dan 4070A geçilir mı?
Şöyle bir sistemim var geçen sene aldım, stable diffusion ile uğraşıyorum VRAM yetersiz geliyor o yüzden değiştirmek istiyorum anakartım uyumlu mu acaba hiç anlamadığım konu yardımcı olursanız sevinirim. Sistemimde darboğaz sorun çıkaran parça olur mu?

Ekran görüntüsü 2023-05-25 110039.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende 3060 Ti'dan 4070 Ti'a geçmeyi düşünüyordum ancak baktığımızda 3060'Ti günümüz için gayet yeterli performans veriyor önümüzde ki süreçlerde AAA oyunlarda DLSS ile 5000 serisine kadar idare edilebilir. Tabii çok param var her seride yükseltme yaparım tüm günüm PC başında geçiyor oyundan oyuna zıplıyorum kafalarındaysan ona bir şey diyemem.

Bende 3060 Ti'dan 4070 Ti'a geçmeyi düşünüyordum ancak baktığımızda 3060'Ti günümüz için gayet yeterli performans veriyor önümüzde ki süreçlerde AAA oyunlarda DLSS ile 5000 serisine kadar idare edilebilir. Tabii çok param var her seride yükseltme yaparım tüm günüm PC başında geçiyor oyundan oyuna zıplıyorum kafalarındaysan ona bir şey diyemem.

Oyun oynamak için kullanmıyorum yapay zeka da VRAM yetersiz geliyor 8 GB o yüzden istiyorum yoksa yetiyordu.

Oyun oynamak için kullanmıyorum yapay zeka da VRAM yetersiz geliyor 8 GB o yüzden istiyorum yoksa yetiyordu.

4060 Ti çıkış fiyatı 12.999 olması lazım bence bekleyin herhangi bir uyum sorunu yaşamazsınız üzerine 5000 serisi çıktığında geçmek istediğinizde 4060 Ti 16 GB'ı gayet rahat satarsınız.

4060 Ti çıkış fiyatı 12.999 olması lazım bence bekleyin herhangi bir uyum sorunu yaşamazsınız üzerine 5000 serisi çıktığında geçmek istediğinizde 4060 Ti 16 GB'ı gayet rahat satarsınız.

Bir arkadaş yazdı da 8 pin senin anakart o ekran kartı16 pin falan dedi böyle bir sorun yaşar mıyım?
Beklemeye karar verdim herkese teşekkür ederim.

Bir arkadaş yazdı da 8 pin senin anakart o ekran kartı16 pin falan dedi böyle bir sorun yaşar mıyım?
Beklemeye karar verdim herkese teşekkür ederim.

ekran kartının güç girişi 16 pin evet fakat ekran kartının içinden çevirici çıkıyor çeviri ile psunuza bağlayabilirsiniz herhangi bir sorun yaşamazsınız yaşarsanızda forumda konu açın her türlü desteği sağlarız.

Yeni konular

Geri
Yukarı