1660 Ti'dan 3060'a geçilir mi?

Bütçe
14000
4 ay önce aldım sistemi 11k ya 8'e satmak çok da mantıklı değil sıfır sistemler şu an 1660 Ti da 13K üzeri.

3060 Ti alırsam işlemci ve PSU için de bütçe ayarlamam gerek yukarıda belirttim lütfen okuyun yazmadan önce sürekli aynı şeyleri yazıyorum

11kya sıfır 6600 sistem var o da 3060'ın kuyruğunda. 10k üstüne ancak enayiler alır sistemnizi. Ya işlemci ve PSU da değişeceksiniz ya da sistemi 8-9k ya satacaksınız.

11kya sıfır 6600 sistem var o da 3060'ın kuyruğunda. 10k üstüne ancak enayiler alır sistemnizi. Ya işlemci ve PSU da değişeceksiniz ya da sistemi 8-9k ya satacaksınız.

Peki hocam teşekkür ederim hepinize eğer satılmazsa dediğiniz gibi yapacağım. Sadece PSU ve ekran kartı alırım. Şimdilik kullanıyorum kasayı.

Bizde diyoruz ki gerek yok işlemci ve PSU almanıza zaten 3060 3060 Ti bu sistem ile iş görür. İlla sistemi değiştireceğim diyorsanız o size kalmış.

Peki dostum eğer sistemim satılmazsa fiyat düşürüp dediğiniz gibi yapacağım mecbur ekran kartının yanında bir de PSU alırım ,ilerleyen zamanlarda elime nakit geçince de işlemciyi 5600X e çekerim. Peki sizce 1080p için 3060 mı 3060 Ti mı? 3060 2 bin TL daha ucuz.

Peki hocam teşekkür ederim hepinize eğer satılmazsa dediğiniz gibi yapacağım. Sadece PSU ve ekran kartı alırım. Şimdilik kullanıyorum kasayı.

Peki dostum eğer sistemim satılmazsa fiyat düşürüp dediğiniz gibi yapacağım mecbur ekran kartının yanında bir de PSU alırım, ilerleyen zamanlarda elime nakit geçince de işlemciyi 5600X e çekerim. Peki sizce 1080p için 3060 mı 3060 Ti mı? 3060 2 bin TL daha ucuz.

Ya hocam PSU şimdilik değiştirmeseniz de olur ileride değiştirirsin şimdi işlemciyle ekran kartını değiştir yeter. Millet sorgusuz sualsiz PSU linki atıyor resmen çıldırasım geliyor belki adamın bütçesi yok nereden biliyorsunuz.

Arkadaşlar şu anki kullandığım sistem de aşağıda belirttiklerim mevcut yeni kasa almayı düşünüyorum, 3060'lı bir sistem, kullandığım sistem henüz 5 aylık ancak zaten 6 ay kullanıp daha yükseğine geçerim mantığı ile almıştım sizce aynı sistemin 3060'lı versiyonuna geçilir mi? Komple kasayı satıp yeni kasa alacağım için. Önerilere açığım.

ASUS TUF 1660 Ti' 6 GB ekran kartı.
Ryzen 5500 işlemci.
ASUS B450M anakart.
Corsair 3600 MHz RAM'ler.
Kioxia 480 GB SSD.
WD 1TB HDD.
Power Boost kasa.
Poweboost 600W PSU.

Bütçe 14K.
Sistemimin ikinci el piyasa değeri 10k, 11k arası.

Kasayı satmayın hocam. Ekran kartı ve PSU satın, yeni ekran kartı güç kaynağı alırsınız. 3060'lı yeni kasa alırsanız zaten diğer parçalar hemen hemen aynı olacak.

Peki dostum eğer sistemim satılmazsa fiyat düşürüp dediğiniz gibi yapacağım mecbur ekran kartının yanında bir de PSU alırım, ilerleyen zamanlarda elime nakit geçince de işlemciyi 5600X e çekerim. Peki sizce 1080p için 3060 mı 3060 Ti mı? 3060 2 bin TL daha ucuz.

6700XT ikisinden de daha mantıklı amaç sadece oyunsa render vb. Olacaksa 3060 Ti olabilir.

6700XT ikisinden de daha mantıklı amaç sadece oyunsa render vb. olacaksa 3060 Ti olabilir.

AMD bulaşmam kardeşim sağ ol yine de.

Kasayı satmayın hocam. Ekran kartı ve PSU satın, yeni ekran kartı güç kaynağı alırsınız. 3060'lı yeni kasa alırsanız zaten diğer parçalar hemen hemen aynı olacak.

Dediğin gibi yapacağım sadece PSU ve ekran kartı alacağım. Yüksek ihtimal ile tabii kasam satılmazsa.

Geri
Yukarı