3070 vs RX 6700 XT

Bütçe
22000

XnCN

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba yeni bir bilgisayar almak istiyorum fakat iki donanim arasinda kararsiz kaldim.
AMD 5600-Zotac RTX 3070 Twin Edge-Gigabyte B450M-K anakart-XPG 16 GB-a data 512 GB
AMD Ryzen 5 5600 / ASUS Radeon RX 6700 XT Dual 12 GB / 16 GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming bilgisayar.
3070'li sistem 2 bin TL daha fazla bilgisayar kasasi icin bütçem 22 bin TL kadar sizler de bilgisayar onerebilirseniz sevinirim.(RAM'leri 32 GB yapacağım alirken)
Ekran kartlari karsilastirmasinda cok buyuk bir fark gorunmuyor ama driver konusunda sorun yasar miyim korkusu var.
Kullanim amacim: Yazilim, oyun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İki ekran kartinin oyun testleri bu videoda yer aliyor.

2K monitor onerileriniz varsa onu da yazabilirsiniz(yukseklik ayarli olursa sevinirim).

Tlou videosunda da görüldüğü üzere 8gb VRAM yetersizliği başladığı için senin tercihin, bu arada videodaki fps değerleri 1080p içindir.
Bence yakın fiyatta olduğu için 6800 alırsan daha iyi olur.

Merhaba Hocam,
RX 6700 XT kartı 3060 Ti ekran kartına denk denilebilir.
3070 ise RX 6750 XT ekran kartına denk denilebilir.

3070'de DLSS iyi bir avantaj fakat tek can sıkıcı durumu 8 GB olması.
Bu ileride sizi üzebilir.
2K çözünürlükte kullanıp ve oynayacaksanız RX 6700 XT almanız daha mantıklı.
1080p çözünürlükte kullanacaksanız 3070 alabilirsiniz.

2023 yılında 8 GB VRAM'li bir kart almak = Ölü yatırım. RT açarken bile acaba VRAM sınırına takılır mıyım diye düşüneceğin bir bellek depolaması.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Performans AMD daha sorunsuz yazılım için NVIDIA.
Günümüz oyunlarında artık 8 GB VRAM sonunun geldiği görülüyor.
NVIDIA DLSS var. AMD ekran kartı FSR var. Fakat ben yine de ham görüntü tarafındayım bu özellikler görüntüden kayıp veriyor. Her ne kadar az olsa da sonuçta oyunun orijinal verdiği görüntü kalitesinden kayıp veriyor. Gecikme ekliyor gibi tartışma konuları da var.
NVIDIA tek sevmediğim tarafı ekran kartına az VRAM bellek koyması.
AMD tek sevmediğim tarafı yazılım konusunda sıkıntıları olması.
Aslında iki markada bu tarz sorunları rahat çözebilir. Fakat nedense ezber bildiğine devam ediyor.
Ben AMD ekran kartı kullanıyorum. İlk kullandığım zamanlarda cidden yazılımı ciddi derece sıkıntı yapıyordu. Fakat son güncellemelerle artık daha sorunsuz kullanıyorum. Ama tabii ki sorun yaşayan insanlar yine de var.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı