3080 Ti için anakart, işlemci ve kasa önerisi

Be Quiet kasalarının tasarımları güzelmiş beğendim.
Diğer parçalar için İncehesap'tan Gaming Gecelerini takip edip uygun fiyatlı alacağım.
Teşekkürler yorumlarınız için.

Tekrardan selam hocam, o anki ekonomik durumlardan ötürü MSI'ı alamadım fakat şöyle bir anakart buldum, okuduğum yorumlara göre güzel bir anakart diyorlar. Ne dersiniz? Alınır derseniz alacağım. Bir de Amazon Germany'den ürün aldığımızda garanti işleri nasıl oluyor bu konuda bilginiz var mı?

Hocam size önerdiğim anakart ile aynı gruba koyulmuş A tier yani performansları aynı. Aralarında da 2 derece fark var. Bir şey kaybetmezsiniz yani.

Hocam 2. El ile ilgilenirseniz yakınızdaki ilanlara da bakmanızı tavsiye ederim. Anakarttan memnundum ama 1250tl'ye tomahawk buldum onu aldım. Benimkinin sıfırı 2500tl olmuş 35 ay garantisi var daha onu da tomahawkı aldığım fiyata satmayı düşünüyorum belki siz de öyle bir şeye denk gelirsiniz. 2. El ile uğraşmam diyorsanız yapıştırın direkt seçtiğiniz anakart da kaliteli, işlemcinizi rahat kaldırır.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-05-13-13-09-40-497_com.google.android.youtube.jpg
    Screenshot_2022-05-13-13-09-40-497_com.google.android.youtube.jpg
    162,5 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:
İşlemci için 5600 düşünüyorum. 3.500 civarı bulabilirsem alacağım şuan 3.700. Diğer parçalar için araştırmalarım devam ediyor, indirim takip ediyorum.
5600'e fazla bir anakart oldu ama iyisinden zarar gelmez hayırlı olsun hocam aynı seviye bir anakartı şu an r9 5900x ile kullandığım için kalitesini tahmin edebiliyorum. Kesinlikle memnun kalırsınız güle güle kullanın.

5600'e fazla bir anakart oldu ama iyisinden zarar gelmez hayırlı olsun hocam aynı seviye bir anakartı şu an r9 5900x ile kullandığım için kalitesini tahmin edebiliyorum. Kesinlikle memnun kalırsınız güle güle kullanın.
Hocam selamlar tekrardan, gaming.gen.tr de tavsiye ettiğiniz ana kartın fiyatı 1758 TL ye düştüğü için 2102 TL ye aldığım aorus'u iade ettim ve son stok MSI anakartı satın aldım. Bir de tavsiye ettiğiniz kasayı uzun araştırmalarım sonucu beğenip jumbum üzerinden satın aldım. Bahar şenliği adı altında Kingston ürünlerinde indirim varken RAM'leride aradan çıkardım. Teşekkür ederim yardımlarınız için, sıra İşlemci ve PUS'da 😊

Son düzenleme:
Hocam selamlar tekrardan, gaming.gen.tr de tavsiye ettiğiniz ana kartın fiyatı 1758 TL ye düştüğü için 2102 TL ye aldığım aorus'u iade ettim ve son stok MSI anakartı satın aldım. Bir de tavsiye ettiğiniz kasayı uzun araştırmalarım sonucu beğenip jumbum üzerinden satın aldım. Bahar şenliği adı altında Kingston ürünlerinde indirim varken RAM'leride aradan çıkardım. Teşekkür ederim yardımlarınız için, sıra İşlemci ve PUS'da 😊
hocam ramleri şunu almanızı tavsiye ederim kendi sistemim için 4 tane çektim kargoyu bekliyorum.
Crucial 8GB Ballistix Siyah DDR4 3600MHz CL16 1.35V PC Ram fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
584 tl olarak aldım ben 592 tl diyip %10 indirim ile 532 yapıyor. 600tl olarak düşününce da cl16 olduğu için baya iyi.
çoktan aldıysanız hayırlı olsun hocam.

hocam ramleri şunu almanızı tavsiye ederim kendi sistemim için 4 tane çektim kargoyu bekliyorum.
Crucial 8GB Ballistix Siyah DDR4 3600MHz CL16 1.35V PC Ram fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
584 tl olarak aldım ben 592 tl diyip %10 indirim ile 532 yapıyor. 600tl olarak düşününce da cl16 olduğu için baya iyi.

çoktan aldıysanız hayırlı olsun hocam.
Çoktan aldım kargoya verildi hocam, taksitli aldığım için iade etmeyeyim.

Sizce bu tarz bir sistem için (işlemci 5600x veya 5600) 750w PUS yeterli olur mu ? yoksa 850w mı almalıyım? 80+ Gold sertifikalı tam Modüler; Marka olarak XPG, Corsair yada Sharkoon; Fiyat olarak 750w'ı 1100 TL, 850w'ı 1400 TL civarı düşünüyorum. Yorumunuz nedir ?

Çoktan aldım kargoya verildi hocam, taksitli aldığım için iade etmeyeyim.

Sizce bu tarz bir sistem için (işlemci 5600x veya 5600) 750w PUS yeterli olur mu ? yoksa 850w mı almalıyım? 80+ Gold sertifikalı tam Modüler; Marka olarak XPG, Corsair yada Sharkoon; Fiyat olarak 750w'ı 1100 TL, 850w'ı 1400 TL civarı düşünüyorum. Yorumunuz nedir ?
ben r9 5900x, rx 6900xt, 360mm sıvı soğutma ile 800w kullanıyorum sorun yok. 750w işinizi görür bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı