31,5" Monitörde Oyun Performansı

Hocam core temp göstergesini sağ alta nasıl yerleştirdiniz? Çok hoşuma gitti. Açıklama şansınız var mı?
Tabi ki seve seve.

1566496107385.png

1566496125176.png
1566496158276.png
1566496182388.png

Katılmıyorum. Kesinlikle ve kesinlikle Samsung, VA Curved monitörler de rakipsizdir. MSI'yı paramparça eder. Kişisel olarak ben de bahsettiğiniz ürünü çok araştırdım. MSI MAG271CQR ile de çok sorun yaşayan var özellikle ölü piksel ve Color banding bandında neredeyse 10/4 oran. Ciddi bir oran.
Fanboyluğa kaçan içi boş bir mesaj olmuş bu. Özellik yarıştıracak değilim ama Samsung monitör alırsanız yüksek ihtimal daha önce kullanılıp tekrar satılan, beğenilmeyip iade edilmiş, potansiyel kusurlu ürünler geçecek elinize. Belli ki Türkiye'de bu ürünleri sürekli döndürüyorlar. Yukarıda gerçek örnekler link olarak bırakılmış, sinir hastası olmak isteyen varsa durmasın alsın sonra dertleriyle boğuşsun. Değişimden gelen cihazları bile sorunlu çıkanlar gırla.

Bu arkadaşın olayını gördükten sonra Samsung falan almam ben. O kadar para verip beni bu kadar uğraştırabilirler yani.
Benim bir diğer tavsiyem alınacaksa HB üzerinden değil amazon.com.tr üzerinden alınmasıdır. Şahsen belirttiğim MSI monitörü amazon'dan aldım. Amazon'un müşteri memnuniyeti inanılmazdır. Sadece dış kutusu biraz hasarlı geldi diye bana 1 yıllık koşulsuz şartsız iade hakkı tanımladılar (normal prosedür 1 ay). MSI monitör zaman zaman stoklara düşüyor, 2400-2600 seviyesinde oluyor. Siz alırsanız 1 ay boyunca denersiniz beğenmezseniz iade edersiniz.

Bu arkadaşın olayını gördükten sonra Samsung falan almam ben. O kadar para verip beni bu kadar uğraştırabilirler yani.

Eğer ararsan her şey ile ilgili şikayet bulabilirsin her şey. Kimse kusursuz değil.
Fanboyluğa kaçan içi boş bir mesaj olmuş bu. Özellik yarıştıracak değilim ama Samsung monitör alırsanız yüksek ihtimal daha önce kullanılıp tekrar satılan, beğenilmeyip iade edilmiş, potansiyel kusurlu ürünler geçecek elinize. Belli ki Türkiye'de bu ürünleri sürekli döndürüyorlar. Yukarıda gerçek örnekler link olarak bırakılmış, sinir hastası olmak isteyen varsa durmasın alsın sonra dertleriyle boğuşsun. Değişimden gelen cihazları bile sorunlu çıkanlar gırla.

Benim bir diğer tavsiyem alınacaksa HB üzerinden değil amazon.com.tr üzerinden alınmasıdır. Şahsen belirttiğim MSI monitörü amazon'dan aldım. Amazon'un müşteri memnuniyeti inanılmazdır. Sadece dış kutusu biraz hasarlı geldi diye bana 1 yıllık koşulsuz şartsız iade hakkı tanımladılar (normal prosedür 1 ay). MSI monitör zaman zaman stoklara düşüyor, 2400-2600 seviyesinde oluyor. Siz alırsanız 1 ay boyunca denersiniz beğenmezseniz iade edersiniz.
Fanboy? Hmm. Seni biraz araştırmaya davet ediyorum.

Eğer ararsan her şey ile ilgili şikayet bulabilirsin her şey. Kimse kusursuz değil.

Fanboy? Hmm. Seni biraz araştırmaya davet ediyorum.

Doğru, birçok üründe şikayet duyabilirsiniz ancak ben işimi bu konuda şansa bırakmayı sevmiyorum. En azından sorun çıksa bile garanti konusunda beni uğraştırmayacak tavsiye edilen yerlerden almayı tercih ederim. Hele de konu monitör ise yani sık sık buralarda görüyorum ölü pikselden tutun bir ton sıkıntılardan tabi buraya memnun olup yazanlar daha azdır muhtemelen ama yine de dikkat etmeye çalışıyorum.

Dediğiniz gibi ise o zaman en ucuz yerden gözü kapalı almak gerekiyor. Ama bence o kadar seçimsiz olacak seviyede her şeyle ilgili eşit derecede şikayet duymuyoruz bana göre. Kusursuzluk ise çok ayrı bir durum.

Sorun zaten kusurlu olması değil kusurdan sonra verilen hizmetin kalitesizliği ve sizi mağdur edip oyalayıp uğraştırmasıdır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı