32" 2K Monitör Tavsiyesi

Acer markası bildiğim kadarıyla ölü pixel garantisi vermiyor. Bu konuya dikkat edin derim. Bende monitör alma arifesindeydim TN panel tercih ettim bakalım. Ancak almadan önce bence mutlaka ölü pixel garantisi mevcut mu diye sormanızda fayda var derim. Birde ek olarak o büyüklükteki monitörde bence kesinlikle Curved almalısınız yoksa yakından bakıldığı için bombeli gibi duruyor düz panellerde.
Evet haklısın, daha çok video-resim çizen montajlayanlar düz panel tercih ediyormuş o boyutlarda düzgün görebilmek için ama o boyut için kavisli olmaması eksi gibi

Tam aradığım gibi aslında, kavisli olsa sepete koymuştum şimdi kenarda tutacağım ama teşekkürler.

Son düzenleme:
Evet haklısın, daha çok video-resim çizen montajlayanlar düz panel tercih ediyormuş o boyutlarda düzgün görebilmek için ama o boyut için kavisli olmaması eksi gibi

Tam aradığım gibi aslında, kavisli olsa sepete koymuştum şimdi kenarda tutacağım ama teşekkürler.

Kavisli IPS bulamazsın ama.

Profesyonel video, resim düzenleme işleri yapıyorsanız kavisli olması iyi olmaz gibi. Daha farklı ve bu kadar renk doğruluğu gerektirmeyen bir iş ise de VA panel de alınabilir. Oyun için IPS daha iyi olur VA panelin yavaşlığından dolayı ancak daha çok hikayeli oyunları oynuyorsanız ve dizi film izliyorsanız kontrast oranından dolayı VA panel daha uygun olabilir. Zaten kavisli IPS panel de bulunmamakta. Kavisi genel olarak VA panelin görüş açılarının daha kötü olmasından dolayı koyuyorlar. Ama kavisi seviyorsanız duruma göre VA da alınabilir.

Anladım teşekkürler, benim çalışırken renkler ve gölgeler genel sahne ışıklandırmasını iyi şekilde görebilmem gerekiyor bu yüzden IPS tercih etmem daha mantıklı. Ama Monster Aryond A32'de aklımı çeliyor

32" neden istiyorsun? 4k için bunlara bakabilirsin.

32" neden istiyorsun? 4k için bunlara bakabilirsin.

Oyun da oynayacağım için 144Hz olan şuan ki notebook'umun(144 hz 17" 1080p ips panel) altına düşmesini istemiyorum oyun geliştirmede diğer tasarım sektörlerine kıyasla FrameRate de önemli o yüzden 2k daha mantıklı geldi.

İlgimi çekti kesinlikle gidip inceleyeceğim
Hocam bunlara bakabilirsiniz;

Geri
Yukarı