32" 2K monitör tavsiyesi

gemiciadam

Kilopat
Yer
İzmir - KARŞIYAKA
Daha fazla  
Meslek
Gemi İnşaatı / Makina Mühendisliği
Merhaba dostlar, işlemcimde şu an düşük damar şu an kullandığım monitör Acer VG240y ve yeterli gelmiyor. 1 ms 75 Hz fakat gerçek 1 ms bile değil. VRB ile açılıyor onda da kalite çok düşüyor. Yayında yapmaya devam edeceğim 1080p mi 2K mı almalıyım bilmiyorum. 2K almak daha mantıklı geldi. 32 inc monitörde 1080p düşük gelir gibi geliyor.
Daha çok FPS oyunları oynuyoruz.
Sistem özellikleri:
  • MSI Mortar Max
  • R5 3600
  • Zotac RTX 3070
  • Corsair 8 X 2 16 GB 3600 MHz
  • Thermaltake Smart RGB 600W
  • Rampage 79 kasa değiştirmem gerek

Son düzenleyen: Moderatör:
27 istersen,

Her şeyi söylemişiniz, Bütçenizi belirtmemişsiniz.

Yeterse;

Yetmezse;

(buna da yetmezse bu fiyat altına kriterlerinize uygun düzgün monitör yok.)

Merhaba dostlar, işlemcimde şu an düşük damar şu an kullandığım monitör Acer VG240y ve yeterli gelmiyor. 1 ms 75 Hz fakat gerçek 1 ms bile değil. VRB ile açılıyor onda da kalite çok düşüyor. Yayında yapmaya devam edeceğim 1080p mi 2K mı almalıyım bilmiyorum. 2K almak daha mantıklı geldi. 32 inc monitörde 1080p düşük gelir gibi geliyor.
Daha çok FPS oyunları oynuyoruz.
Sistem özellikleri:
  • MSI Mortar Max
  • R5 3600
  • Zotac RTX 3070
  • Corsair 8 X 2 16 GB 3600 MHz
  • Thermaltake Smart RGB 600W
  • Rampage 79 kasa değiştirmem gerek
32inç alma 27 al daha iyi

27 istersen,
32inç alma 27 al daha iyi
Her şeyi söylemişiniz, Bütçenizi belirtmemişsiniz.

Yeterse;

Yetmezse;

(buna da yetmezse bu fiyat altına kriterlerinize uygun düzgün monitör yok.)
Haklısınız, arkadaşlar açıkcası çok bütçem yok. 24 kullandığım için 27 ye geçmek mantıksız geldi. O yüzden 32 civarı birşey istedim. Film de çok izliyorum. Oyunda çok oynuyorum. İşlemcimde ekran kartıma göre düşük kalıyor fakat ilk monitör almak mantıklı geldi. 6 bin TL civarına Lenovo ürün görmüştüm fakat o fiyatlara 32 inc varmı bulamadım pek. Benim bulduğum sanırım Media Markt taydı. Birde monster nasıl ?

Bütçenize en uygun 32inç IPS monitör bir tek bu var;

Monster markasından da uzak durun.
Anladım hocam 32 inc bana çok aşırı büyük gelmedi TV var o boyuta falan deniyorda. FPS oyunu oynanır mı ? Aynı zamanda yayın için ve çizim için solidworks catia için kullanacağım. 1 MS 165hz falan olsun istiyorum 3070 le kullanacağım için. Bütçeyi artırabilirim çok ütopik olmadıkça. Birde bu ghosting vs şeyler için Media Markt veya vatan gibi yerlerden modeli beğenip intenetten sipariş vereyim diyorum.

Anladım hocam 32 inc bana çok aşırı büyük gelmedi TV var o boyuta falan deniyorda. FPS oyunu oynanır mı ? Aynı zamanda yayın için ve çizim için solidworks catia için kullanacağım. 1 MS 165hz falan olsun istiyorum 3070 le kullanacağım için. Bütçeyi artırabilirim çok ütopik olmadıkça. Birde bu ghosting vs şeyler için Media Markt veya vatan gibi yerlerden modeli beğenip intenetten sipariş vereyim diyorum.
Öncelikle açık konuşayım, rekabetçi seviyesinde ve çok oynuyorsanız FPS oyunları için bu monitör uygun değil.

Onun dışında 2.cümlenizde söylediğiniz çizim uygulamaları için gayet uygun ve rahat bir monitör.

Son cümlenizde de evet ghosting, ölü pixel gibi durumlarda karşılaştığınızda iade/değişim açısından sıkıntı olmaması için başta amazon, sonra sektörde bilinmiş (sizin söylemiş olduğunuz) markalardan sipariş verebilirsiniz.

Ama düşük bütçeniz için kriterleriniz çok fazla.
1ms 165hz 2k olması.

Geri
Yukarı