Oyun için hangi 8.1 sürümü daha iyi olur?

FPS konusunda kesin bir şey söyleyemeyiz. Sadece daha temiz ve hafif olanı Windows 8.1 SL sürümüdür.
Single Language (SL) ile Home sürüm arasındaki tek fark SL'de sadece tek dil yüklenebilmektedir, Home ve diğer sürümlerde istenirse başka diller de yüklenebilir. Varsayılan olarak zaten sadece kurulumda ayarladığınız dil (muhtemelen Türkçe) olur. Yani bir performans farkı yok aslında ortada.

Single Language (SL) ile Home sürüm arasındaki tek fark SL'de sadece tek dil yüklenebilmektedir, Home ve diğer sürümlerde istenirse başka diller de yüklenebilir. Varsayılan olarak zaten sadece kurulumda ayarladığınız dil (muhtemelen Türkçe) olur. Yani bir performans farkı yok aslında ortada.

Performans hakkında bir şey söylemedim zaten hocam. Diğerlerinden temiz olarak SL önerdim sadece.

FPS donanımdan donanıma değişebiliyor. İşletim sistemleri arasında gözle görülür pek fark olmayacaktır.

Benim bildiğim en hafif sürüm Windows Embedded 8.1 Industry Pro yanlış mı biliyorum şaşırdım şuan 😅

Özelleştirme derken kastınız nedir?
Denetim masasında özelleştirme diye bir seçenek vardı. Basmak istediğimde sürümünüz uyumlu değil diyordu. Açıkçası ben de bilmiyorum hiç kullanamadığım için.

Windows Embedded 8.1 üretim ve sağlık sektörleri için üretilmiş bir işletim sistemi. Single Language ise içerisinde seçilen dili ve sınırlı özellikleri bulunduran bir işletim sistemi.

Ben SL kurmuştum ve özelleştirme yapılamıyor.
Hocam yanlışınız var. SL'de dahil tüm Windows 8.1 sürümlerinde kişiselleştirme yapılabiliyor. Fakat Windows 8.1 etkinleştirilmezse kişiselleştirmeyi ciddi oranda kısıtlıyor. Belki de o yüzden sadece SL'de var sanıyorsunuz. Ben tüm sürümleri kullandım, etkinleştirmezseniz hepsinde vardı doğru hatırlıyorsam.

Hocam yanlışınız var. SL'de dahil tüm Windows 8.1 sürümlerinde kişiselleştirme yapılabiliyor. Fakat Windows 8.1 etkinleştirilmezse kişiselleştirmeyi ciddi oranda kısıtlıyor. Belki de o yüzden sadece SL'de var sanıyorsunuz. Ben tüm sürümleri kullandım, etkinleştirmezseniz hepsinde vardı doğru hatırlıyorsam.
Benim demek istediğim ayarlardaki profil fotoğrafı koyma, kilit ekranı koyma kişiselleştirmesi değil hocam. Denetim masasında bulunan kişiselleştirmeden bahsediyorum.

Benim demek istediğim ayarlardaki profil fotoğrafı koyma, kilit ekranı koyma kişiselleştirmesi değil hocam. Denetim masasında bulunan kişiselleştirmeden bahsediyorum.
O aktifti hocam Single Language sürümünde de. En son Nisan civarı tüm sürümleri denemiştim. O zaman çalışmaktaydı. Sadece ayarlardaki profil fotoğrafı, kilit ekranı gibi şeyleri ayarlayamıyorduk. Masaüstüne sağ tık yapıp kişiselleştire tıklayarak dener misiniz birde? Ayrıca ekran görüntüsü de paylaşırsanız sevinirim. Gerçekten kişiselleştirme sınırlı mı o sürümde görmek istiyorum.

Benim aklımda Windows Embedded 8.1 Industry Pro sürümü metro uygulamalardan arındırılmış olduğu için RAM vs. az kullanıyor diye kalmış. Eğer böyle değilse hiç tereddütsüz SL versiyonunu indireceğim. Siz ne düşünüyorsunuz?

Geri
Yukarı