Oyun için hangi 8.1 sürümü daha iyi olur?

O aktifti hocam Single Language sürümünde de. En son Nisan civarı tüm sürümleri denemiştim. O zaman çalışmaktaydı. Sadece ayarlardaki profil fotoğrafı, kilit ekranı gibi şeyleri ayarlayamıyorduk. Masaüstüne sağ tık yapıp kişiselleştire tıklayarak dener misiniz birde? Ayrıca ekran görüntüsü de paylaşırsanız sevinirim. Gerçekten kişiselleştirme sınırlı mı o sürümde görmek istiyorum.
Kişiselleştirmeyi etkinleştirme sayesinde yapabiliyorum. Yapamadığım ve ne olduğunu bile bilmediğim denetim masasındaki kişiselleştirme nedir bilmediğimden yapamıyorum. Şu anda müsait olmadığım için ekran görüntüsü atamayacağım maalesef.

Benim aklımda Windows Embedded 8.1 Industry Pro sürümü metro uygulamalardan arındırılmış olduğu için RAM vs. az kullanıyor diye kalmış. Eğer böyle değilse hiç tereddütsüz SL versiyonunu indireceğim. Siz ne düşünüyorsunuz?
Metro uygulamaları açmadığınız sürece arkada çalışmıyor. Disk alanı dışında farkı olmaz bu yüzden. O uygulamaların çoğu da 16 KB, 1 MB, 10 MB civarlarında, yani önemli bir boyutları da yok. Ayrıca etkinleştirmek için anahtar satın almak isterseniz Single Language'in anahtarını daha kolay bulursunuz.

Metro uygulamaları açmadığınız sürece arkada çalışmıyor. Disk alanı dışında farkı olmaz bu yüzden. O uygulamaların çoğu da 16 KB, 1 MB, 10 MB civarlarında, yani önemli bir boyutları da yok. Ayrıca etkinleştirmek için anahtar satın almak isterseniz Single Language'in anahtarını daha kolay bulursunuz.
Tamamdır teşekkür ederim o zaman SL yüklüyorum. Siz sanırım bütün sürümleri denemiştiniz. Dediğim sürümüde denediniz mi?

Tamamdır teşekkür ederim o zaman SL yüklüyorum. Siz sanırım bütün sürümleri denemiştiniz. Dediğim sürümü de denediniz mi?
Doğru hatırlıyorsam denedim. Denememişte olabilirim, tam hatırlamamaktayım. Müsait zamanımda (muhtemelen bir tatil dönemi) deneyeceğim.

Bu arada 8.1 konusu açılmışken sorayım. Disk kullanımı her zaman 100. Windows searchi kapattım internette yazan her şeyi yaptım ama düzelmiyor.

Oyuna göre değişebiliyor. Oyunların optimizasyonu bazı sürümlerde iyi bazılarında kötü olur. Sistem özelliriniz nedir?

Ekran Kartı: GeForce 210
İşlemci: Intel Core 2 Duo E7500
RAM: 4 GB
Disk: HDD
Hocam Pro sürümü kurun geçin, aralarında performans farkı yok gibi bir şey. Ben 4 GB RAM, E8400, Radeon HD 3450, dünyanın en yavaş 2. HDD'si (1. eski HDD'm) ile Windows 11 kullanıyorum ve yetiyor açıkçası eski oyunlarda. Bir de bozuk diskim var, ona da Windows 8.1 kurup okuldayken Steam'de kart falan düşürmek için açık bırakıyorum. Şuan da ondan yazmaktayım. Windows 8.1 Pro var şuan bunda.

Ben noktayı koyayım.

Bütün sürümlerini kullandım. En hafifi Bing ile Windows 8.1 sürümü. Birçok sitede ISO'su var. İndustry Pro sürümü ise öğrenciler için çıkarılmıştı ücretsiz key falan vermişlerdi hatta Lite sistem gibi bir şey gereksiz hiçbir şey yok sistem de çok sade ve akıcı. Single Language sürümü de çok hızlıdır bunun da farkı sadece tek dil içeriyor olması. Windows 10'da bile Single Language kullanırım mesela Pro sürümüne göre ciddi derece de hız farkı var sadece dil farkı yok bana göre.

Geri
Yukarı