32 GB RAM gerekli mi?

eymensari

Centipat
Daha fazla  
2023 yılı için güncel oyunlarda 32 GB RAM gerekli mi? Hangi yıla kadar yeterli. Yani 64 GB RAM hangi yılda standartlaşır? Bana göre 32 GB RAM gerekli. Ama Türkiye'de çoğu bilgisayar 16 GB veya 8 GB kullanıyor. Diğer ülkelerde ise genellikle 16 GB veya 32 GB kullanılıyor. Steam'in anketlerine göre tüm dünyada ortalama 16 GB RAM kullanılıyor.

Son düzenleme:
2023 yılı için güncel oyunlarda 32 GB RAM gerekli mi? Hangi yıla kadar yeterli. Yani 64 GB RAM hangi yılda standartlaşır? Bana göre 32 GB RAM gerekli. Ama Türkiye'de çoğu bilgisayar 16 GB veya 8 GB kullanıyor. Diğer ülkelerde ise genellikle 16 GB veya 32 GB kullanılıyor. Steam'in anketlerine göre tüm dünyada ortalama 16 GB RAM kullanılıyor.

Bence güncel oyunlar için 16 GB RAM şu anlık yeterli.

Şu an bazı oyunlarda 16 GB RAM ucu ucuna yetiyor. Henüz şart değil. Ancak 2 yıl içinde şart olacak gibi duruyor. Render ve animasyon işlemlerini saymıyorum bile, onlar için minimum 32 GB RAM gerekir.

Hele 4K 60 FPS After Effects projesi açınca RAM'i yutuyor program. O Yüzden animasyon ve render gibi işlemlerde 128 GB öneriliyor.

Bence 32 artık standart oldu. 64 düşünülmeli. Steam tarafına hiç bakmayın hocam Hogwarts Legacy indirme yaparken yorumları okuyayım dedim biraz yerden yere vurmuşlar yok crash veriyor 30 FPS vs vs. hep sistem sorunu bunlar.

Bunu bende düşünüyorum şu an sistem topluyorum, geçenlerde DDR4 64 GB RAM alacaktım vatandan indirimle vazgeçtim, DDR5 çıktı sonuçta eski teknolojiye fazla para gömmek istemedim yüksek kapatise RAM alınacaksa bence DDR5 sisteme geçilerek alınabilir, zamanla fiyatlar yavaş yavaş alınabilir seviyeye gelir diye düşünüyorum $ fırlamazsa tabii.

Yeni konular

Geri
Yukarı