32 GB RAM'e geçmeye gerek var mıdır?

Xen20173

Picopat
Daha fazla  
Şu an 8 +8 GB RAM kullanıyorum. Dün Warzone oynarken RAM yetmemeye başladı. Bayağı drop yiyordum. İki tane aynı markanın aynı ürününü alsam oluyor mu? RAM'lerim XPG Gammix D35.

Şu an 8 +8 GB RAM kullanıyorum. Dün Warzone oynarken RAM yetmemeye başladı. Bayağı drop yiyordum. İki tane aynı markanın aynı ürününü alsam oluyor mu? RAM'lerim XPG Gammix D35.

Olur tabii ki ve 32 GB RAM ihtiyaç olmaya başladı benim de yükseltme şansım olsa kesinlikle takardım. Windows 11 boşta 4 GB RAM yiyor zaten Chrome açtığımızda 1.5GB RAM yiyor 32 ihtiyaç olmuş durumda.

Var artık yavaş yavaş 16 GB devri bitiyor oyunlar çok RAM tüketiyor.

PC'niz eğer oyun oynarken takılıyorsa ve tepki süreleri düşükse, daha fazla RAM eklemeniz gerekli olabilir. Bu manada ram yükseltmek iyidir ve etkisi vardır. Anakart modelini alabilir miyim?

Olur tabii ki ve 32 GB RAM ihtiyaç olmaya başladı benim de yükseltme şansım olsa kesinlikle takardım. Windows 11 boşta 4 GB RAM yiyor zaten Chrome açtığımızda 1.5GB RAM yiyor 32 ihtiyaç olmuş durumda.

Hocam peki başka marka alsam 3200 MHz CL değeri 16 çalışır mı iki RAM'e o kadar para vermek istemiyorum ikinci el düşünüyorum.

Hocam peki başka marka alsam 3200 MHz CL değeri 16 çalışır mı iki RAM'e o kadar para vermek istemiyorum ikinci el üdşünüyorum.

Çalışır sorun çıkmaz fakat ben o kadar kasa laptop topladım hiçbir RAM yükseltmesinde kendi markası dışında RAM kullanmadım. Benim tercihim aynı marka model kullanmak

Son düzenleme:
MSI Pro B550M-P AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart

Aynı marka şuan en ucuzu. 1300 TL (ikinci ellerde 1100 TL civarında)

XPG Gammix D35 AX4U320016G16A-SBKD35 16 GB DDR4 3200 MHz CL16

Bunu takarsan uyum sorunu yaşamazsın. 24 GB olur sistem. İkinci ellerde 16 GB ve 32 GB belleklere baktım sıfır fiyatından farkı yok. 32 GB sistem düşünürsen

Aşağıda Lexar 3600 2*16 32 GB ram - 2824 TL ( ikinci elleri adam akıllısı 2300 - 2500 arasında )

Şuan bunları önerebilirim.

Geri
Yukarı