3200G sistem için 75 Hz yeter mi?

Ben bu tip durumlarda eğer bütçe varsa; olmasa bile zorlanıp bir üst modelin alınması taraftarıyım. Ve hiç pişman olmadım. Ciddi para ödediğimiz ürünlerin en azından yeni teknoloji olmasına özen gösterin. 75 Hz monitörler evet sizin için yeterli ama daha sonra bir ekran kartı takmanız durumunda daha fazlasını isteyeceksinizdir. Bence 144 almanız masaüstü deneyiminize katkı sağlayabilir ve kesinlikle daha memnun kalacaksınızdır.

Panel türü diye bir şey var. IPS panel çoğunlukla daha canlı renk verir.
Yok hocam ona lafım yok zaten kendim laptop kullanıcısı olduğum için bilmediğimden sordum. Mesela benim laptopun ekranı 60-72-144 Hz de çalışabiliyor. Diyelim ki arkadaşın sistem çoğu oyunda 75 fps alacak bazı oyunlarda 144u geçecek, 144 Hz alsa gerektiğinde 75 Hz de calistiramaz mi aynı monitörde?

Yok hocam ona lafım yok zaten kendim laptop kullanıcısı olduğum için bilmediğimden sordum. Mesela benim laptopun ekranı 60-72-144 Hz de çalışabiliyor. Diyelim ki arkadaşın sistem çoğu oyunda 75 FPS alacak bazı oyunlarda 144u geçecek, 144 Hz alsa gerektiğinde 75 Hz de calistiramaz mi aynı monitörde?

Evet çalıştırabilir. Hatta FreeSync gync gibi teknolojiler tam da bunun için gerekli; düşük FPS aldığınızda monitör kendi Hz'sini otomatik olarak ayarlıyor.

Yok hocam ona lafım yok zaten kendim laptop kullanıcısı olduğum için bilmediğimden sordum. Mesela benim laptopun ekranı 60-72-144 Hz de çalışabiliyor. Diyelim ki arkadaşın sistem çoğu oyunda 75 fps alacak bazı oyunlarda 144u geçecek, 144 Hz alsa gerektiğinde 75 Hz de calistiramaz mi aynı monitörde?

Çalıştırabilir ama mantıksız.

Yeni konular

Geri
Yukarı