3200G sistem ile RDR 2 oynamak

• Konuyu başlatan Akif
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 3B
Ekran kartsız bir şekilde RDR2 gibi bir oyun oynanır mı? Oynanır tabii ki. Gelin bakalım.

Bazen yeri gelir 30 FPS 40 FPS'ten daha yüksek olur. Bu da öyle bir durum. Gelin ekran kartsız APU sistemimle RDR2'yi nasıl ve ne seviyede oynadığıma bakalım. Öncelikle sistemi tanımak için şuraya bakabilirsiniz: Alındı: Ryzen 3200G APU sistem - Technopat Sosyal

Öncelikle oyunu 1080P'de veya yüksek ayarlarda oynayamadığımızı belirteyim. Zaten böyle bir şey mümkün değil. Peki ne seviyede oynayabiliyoruz? Oyunu 30 FPS sabit olarak oynayabiliyoruz. Aslında testlere bakınca sistemimin 40 FPS verdiğini görebilirsiniz. Ancak yer yer 35 FPS'de verebilir. Peki neden 30 FPS'te oynuyoruz? Çünkü sabit. Sabit 30 FPS, her zaman dalgalı FPS'ten iyidir. Çünkü oyuna alışınca akıp gidiyorsunuz. Elbette 60 FPS imkanımız olmadığından v-Sync'yi half yaparak 30 FPS'e limitleyebiliyoruz. Peki 40 FPS alabilirken 30'a sabitleyince ayarlarda ne değişiklik yapabiliyoruz? Bir kere 1080P monitörde 720P yapınca piksel piksel olacağı için anti Aliasing'e ihtiyacımız var. Taa ayarını açıyoruz. Bu sayede pikselleşmenin önüne geçiyoruz bir miktar. İkinci durum ise çevre kalitesi. Oyunda tamamen düşük ayarları açınca aa ayarı açık da olsa çevre detayları çok kötü oluyor. Özellikle de çimler gözlerimizi rahatsız ediyor. Bu sebeple texture kalitesini High yapıyoruz. Bu iki ayar bizim 30 FPS almamıza yetiyor ve görüntü olarak da biraz öncekine göre daha yumuşak ve kabul edilebilir görüntü elde ediyoruz. Oyun bu sayede kabul edilebilir seviyede hikayeyi ve oyunun atmosferini deneyimleyebilmemiz için yeterli seviyede oluyor. PS4'te de oyunun 30 FPS çalıştığını düşünürsek düşük grafikli bir PS4 kadar performans elde ettiğimizi düşünebiliriz. Yalnızca saç kalitesi çok kötü olduğundan her gün tıraş olmak zorundasınız. :D bize ise alabileceğimiz en uygun fiyatlı sistemlerden birinde oyunun atmosferini tatmak kalıyor.

Eki Görüntüle 720148

Eki Görüntüle 720156

Bence bu grafikler 720P Low'da harcanmamali.

Bu nasıl mümkün olabilir?
Fotoğrafa bile bu kadar çıktıysa oyunlarda ne kadar yaşadığımı düşün.
@Akif özür dilerim burada kendi derdime yanıyorum. İsterseniz kaldırabilirim fotoğrafları.

123123123123.png
Ekran Görüntüsü (40)_LI.jpg

Sorun donanımsal gibi geldi. ASUS servis talebi oluşturdu bile.

Dosya Ekleri

• 123123.png
    123123.png
    7,4 KB · Görüntüleme: 48
Bence kişisel bir şey bu. Zevk alır mısın almaz mısın sana bağlı. Siz aldınız mı?

Hocam oyun çok harika. PS4'ten de 30 FPS'e alışıktım. Performans tamam. Geriye grafikten zevk almak kalıyor. Baltalasa bile zevk alabiliyorum.
Bence bu grafikler 720P Low'da harcanmamali.
1600x900 desteklemiyor maalesef oyun. Çözünürlük ayarlarında bulamadım.

Hocam oyun çok harika. PS4'ten de 30 FPS'e alışıktım. Performans tamam. Geriye grafikten zevk almak kalıyor. Baltalasa bile zevk alabiliyorum.

1600X900 desteklemiyor maalesef oyun. Çözünürlük ayarlarında bulamadım.

Ben şöyle düşünüyorum:
Eğer 3200G bir sisteme sahipsem oyunu orijinal almamaliyim.
Üzerine biraz daha koyar GTX 960 vs alırım.
Korsan indirdiysen her türlü oynanır ama değilse 250TL bu grafiklere değmez açıkçası.

Ben şöyle düşünüyorum:
Eğer 3200G bir sisteme sahipsem oyunu orijinal almamaliyim.
Üzerine biraz daha koyar GTX 960 vs alırım.
Korsan indirdiysen her türlü oynanır ama değilse 250TL bu grafiklere değmez açıkçası.

Ben de buna katılıyorum. :) :D :) ;)
Asus çözerse sorun yok. Kart değişimi talep edeceğim.
Her neyse Akif Beyin konusunu meşgul etmeyelim daha fazla. Varsa bir şey şu veya şu konuya yazarsın. :)
Estağfurullah hocam.
Konuyu güncelleyeceğim arkadaşlar. Oyun 1675 MHz GPU OC ile 1600x900'e 29-30 FPS veriyor tamamen aynı ayarlarda.
Konuyu güncelliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı