Çözüldü 3200G sistemde mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

ktekumut61

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bir türlü bu meretten kurtulamadım. Ne yapacağım bilmiyorum. Tek çözüm Windows 8'e mi düşürsem?

Çözüm
Artık anlaşılıyor. Biraz dumplara karşı zor davrandım ve birkaç şey keşfettim. Yine ekran kartı sürücüsüyle alakalı bir hata. Ama bu direkt olarak işlemci kaynaklı. Chipset sürücüsü kurup tekrar sonucu belirtin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ek olarak sonrasında OCCT ile işlemciye ve ekran kartına testler yapın. Ve işlemci sıcaklığı ne durumda?

Son olarak tüm sistem disklerinin Health sekmelerinin görselini paylaşır mısınız?
Bu arada ben bir şey yaptım hocam bilgisayar belki mavi ekran vermez diye Windows 10'dan Windows 8'e düşürdüm 😞 Düşürmez olaydım. Düşürdüm, arada bir kere mavi ekran verdi işlem iptal edildi. Sonra tekrar denedim, Windows kuruldu maalesef tekrar mavi ekran vermeye devam etti. Bir de başıma Wi-Fi adaptörünün driverinin yüklenmesi çıktı. Üstelik hoparlorüm de çalışmadı. Şu an öylece kaldım hocam.
@Enes3078

Ama sorunu sana söyledim. Sorun donanımsal. Ne yazık ki söylemeyi sevmem ama sorun işlemcide olmalı. OCCT testi de aynısını dedi ayrıca...

Ama sorunu sana söyledim. Sorun donanımsal. Ne yazık ki söylemeyi sevmem ama sorun işlemcide olmalı. OCCT testi de aynısını dedi ayrıca...

Hocam gerçekten haklısınız Windows 8'e düşürdüm düşürmez olaydım sürekli mavi ekran veriyor bilgisayar şu an çöp. 😞
Hocam şu An'dan itibaren bilgisayarı durduramıyorum hiçbir dosyaya giremiyorum herhangi bir dosyaya bastığım gibi mavi ekran hatası alıyorum. Bilgisayar sürekli kendini yeniden başlatıyor. Format atamaz mıyız? 😞😞
😞
@Enes3078

Ayni problem bende de var APU'larin dahili ekran kartlarindan kaynaklandigini dusunuyorum.
2200G kullandım islemci garantiden arizali dondu diye 3200G aldim sonuc gene aynı.

Peki şu an sizde de arada bir mavi ekran veriyor mu? @Serkan Şimşek.
@Enes3078 hocam tavsiye ettiğiniz Gigabyte B450M S2H anakartını normal bir şekilde çalıştıracak çok ucuz bir işlemci söyleyebilir misiniz? 🙏🙏🙏

@Enes3078 hocam tavsiye ettiğiniz Gigabyte B450M S2H anakartını normal bir şekilde çalıştıracak çok ucuz bir işlemci söyleyebilir misiniz? 🙏🙏🙏

Ryzen 5 serisi bir işlemciye yönelebilirsiniz. Öneri için yeni bir konu açıp PSU dahil tüm sistemi belirtip bütçenizi belirtirseniz iyi olur.

Geri
Yukarı