3440 X 1440 çözünürlük için RTX 3080 Ryzen 5600X sistem toplama

Bütçe
35000
Ultrawide monitörlerde ekran kartına daha fazla yük binmektedir. Bunu dikkate alın.

AMD Radeon 6000 serisi gayet de stabildir. Hatta FPS grafik çizgisi RTX 3000 serisinden çok daha stabil.

Aynı modeller değil ama örnek vereyim:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
4K çözünürlükte 6700XT yüksek VRAM dolayısıyla gayet akıcı bir şekilde oynanırken, RTX 3070 düşük VRAM dolayısıyla 10 FPS yukarısına çıkamıyor. Yüksek çözünürlükte VRAM'ın önemi.
Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer hesabı AMD ekran kartı gördüğüm zaman kesin bir sıkıntı çıkar diyorum.

MSI RTX 3080 GAMING Z TRIO LHR bu nasıldır?

Gerek fiyat farkı gerek performans olarak 6900 XT'nin iyi olduğunu ben de gördüm fakat dediğiniz gibi önceden yaşadığım tecrübeye dayanarak, o kadar para verip bu tarz sorunları yaşamak insanı gerçekten sinir ediyor. Hiçbir sıkıntı çıkarmayacağını bilsem gözüm kapalı alırdım.
Bütçeni yükseltebiliyorsan TUF, RTX 3080 modelleri içinde en iyi soğutmaya sahip olan kartlardan birisi. Gaming Z Trio’dan çok daha iyi.

Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer hesabı AMD ekran kartı gördüğüm zaman kesin bir sıkıntı çıkar diyorum.
O halde daha önce de dediğim gibi bu bütçeye stabil bir RTX 3080 toplamak çok zor. Hele 12GB versiyonu veya 3080Ti acayip zor çünkü sadece ekran kartına bütçe açmanız yeterli olmayacak PSU'yu da 850W'a çevirmeniz gerekecek. Bildiğim güzel, indirimli yada ucuz bir 850W PSU yok ki o parçaları indirimden alsanız bile en az 3-4K aşar bütçeyi.

Edit: Şimdi aklıma geldi:

O halde daha önce de dediğim gibi bu bütçeye stabil bir RTX 3080 toplamak çok zor. Hele 12GB versiyonu veya 3080Ti acayip zor çünkü sadece ekran kartına bütçe açmanız yeterli olmayacak PSU'yu da 850W'a çevirmeniz gerekecek. Bildiğim güzel, indirimli yada ucuz bir 850W PSU yok ki o parçaları indirimden alsanız bile en az 3-4K aşar bütçeyi.
Hocam attığım sistemde 850W güç kaynağı bulunuyor.

Edit: Şimdi aklıma geldi:
Hocam RTX 3080 12GB olanı alacak şekilde diğer parçalardan kısarak, bütçeyi çok aşmayacak şekilde toplamak mümkün müdür?

Son düzenleme:
Ventus modelleri en alt modellerdendir ama 3080 sonuçta ne alırsan al ısınacak. ROG 3080 kullanıyorum yazın oyunlarda 75 derece kart. Nvidia sistem istiyorsanız bence de güzel sistem, tek tavsiyem yurt dışı Amazon sitelerinde daha iyi 3080 modelleri yine 20K civarına bulunabilir düşünürseniz. Daha dün amazon.fr’de ROG 3080 White 20-21K arası bir fiyattaydı. Amazon.uk’de Gigabyte Gaming OC, Vision gibi modeller de hep 19-20K civarında.

Hocam RTX 3080 12GB olanı alacak şekilde diğer parçalardan kısarak, bütçeyi çok aşmayacak şekilde toplamak mümkün müdür?

Bunu alabilirsin:

Bunu alabilirsin:
Hocam link bozuk.

1649768467286.png

Geri
Yukarı