35.000 TL'ye Gaming laptop önerisi

@Astiva 36-37 en son çıkabileceğim bütçe hocam, Legion'un görünüşünü de açıkçası çok beğenmiştim sanırım ukte kaldı :(

Hocam hemen şu an olmasa da bugün yarın sonraki gün olur bir fırsatı kaçırdık artık elimizden... (yine kalite/performans bir ürün için.)

Beklemek ne kazandırır bilmiyorum, belki 4000 serisi kean kartlı modeller beklenebilir. Kalite olarak bu model de güzel;

3070 isterseniz attığım Gigabyte güzel. CPU temelli oyunlar oynadığınız için 12700H gibi işlemci bulunan modelleri öneriyorum, yoksa 3070 bulunan başka bir Legion model mevcut fakat 5800H 12700H ile yarışamaz pek.

@Astiva Attığınız modeller benim için sizin de dediğiniz gibi Lenovo'yu maalesef geçemedi :(

Bu iki model arasındaki farklar nedir hocam ne düşünürsünüz kalite açısından?

Hocam g16 modeli aynısı mı acaba burda çok daha ucuz?

Sanırım bu da Strix modelinin biraz daha uygun fiyatlısı aynı mı acaba bu model de hocam?

Son düzenleme:
Kalite istiyorsanız Zephyrus daha iyi. GPN Teknoloji daha ucuza satıyor, ürünler aynı. 13650HX daha iyi ve STRIX 140W 4050 var. Zephyrus 120W 4050 (GPU tarafında pek fark olmaz) bulunuyor ve 12700H. Kalite için Zephyrus tercih edebilirsiniz.

@Astiva Attığınız modeller benim için sizin de dediğiniz gibi Lenovo'yu maalesef geçemedi :(

Bu iki model arasındaki farklar nedir? Hocam ne düşünürsünüz kalite açısından?

Hocam G16 modeli aynısı mı acaba burada çok daha ucuz?

Sanırım bu da STRIX modelinin biraz daha uygun fiyatlısı aynı mı acaba bu model de hocam?

Zephyrus daha çok taşınabilirlik odaklı, daha hafif ve daha kaliteli bir cihaz. 120W GPU bulunduruyor, STRIX 140W fakat bunun bir önemi yok 50-60-70 kartları bulunduran 4000 serisi modellerinde voltaj limitinden dolayı. Performans olarak temel fark işlemci yani. Taşınabilirliğe ihtiyacınız varsa arasından Zephyrus, yoksa STRIX.

STRIX'in bazı modellerinde Wuxga olarak ekranın belirtildiğini gördüm nedir acaba bilginiz var mı? Normal panellere göre fiyatı biraz daha uygun gözüküyor.

1920x1200 çözünürlüğe verilen isim diye düşünebilirsin.

1 920x1200 çözünürlüğe verilen isim diye düşünebilirsin.

Fiyat farkı yalnızca satıcının farklı olmasından dolayı mı sizce? FHD ve FHD+'ın bir farkı var mı?
Bir ürünün kodu N3196 diğerinin N3194.

Fiyat farkı yalnızca satıcının farklı olmasından dolayı mı sizce? FHD ve FHD+'ın bir farkı var mı?
Bir ürünün kodu N3196 diğerinin N3194.

Var fakat ikisi de aynı panele sahip, diğerinde yazmamışlar sadece. Kod ve fiyat farkı satıcıdan kaynaklı.

Geri
Yukarı