35.000 TL'ye Gaming laptop önerisi

Rocket00

Yoctopat
Arkadaşlar bu modeller arasında kaldım. Önem verdiğim şey soğutma performansı ve Max FPS almak? (oyun olarak Valorant oynuyorum, hikayeli oyunlar pek oynamıyorum genelde FPS tercihim). F/P bir laptop yerine fiyatlarına bakmadan Kalite/Permormans olarak hangisini önerirsiniz?

https://www.hepsiburada.com/asus-tu...SQIGAB0Zyw6gEAAYAiAAEgK0yPD_BwE&gclsrc=aw.dsl
(Intel işlemci dikkatimi çekti bu modelde de.)

(Klavyesinin ve soğutmasının daha kaliteli olduğunu okumuştum '3 fanı varmış işlemcisinde de dahil ne kadar doğru Bilmiyorum'siz ne dersiniz? 6800H var bunda da? 300hz/3ms diyor ama o kadar FPS alabilir miyim ki acaba Valorant da?)

Bir de şu model var çok hoşuma gitti tasarım olarak işlemcisi de i7 ancak ekran kartı 4050 4 GB? Nasıl oluyor acaba yanlış mı yazılmış yoksa 4 GB olan modeli de var mı?

Bu model de hoşuma gitti ama üstteki MSI'ın cyborg 15 ine göre sanırım (yanlışsam düzeltirseniz çok memnun olurum.) Tek fanlı o yüzden daha kolay ısınır diye düşünüyorum.

Arkadaşlar bu modeller arasında kaldım. Önem verdiğim şey soğutma performansı ve Max FPS almak? (oyun olarak Valorant oynuyorum, hikayeli oyunlar pek oynamıyorum genelde FPS tercihim). F/P bir laptop yerine fiyatlarına bakmadan Kalite/Permormans olarak hangisini önerirsiniz?

https://www.hepsiburada.com/asus-tu...SQIGAB0Zyw6gEAAYAiAAEgK0yPD_BwE&gclsrc=aw.dsl
(Intel işlemci dikkatimi çekti bu modelde de.)

(Klavyesinin ve soğutmasının daha kaliteli olduğunu okumuştum '3 fanı varmış işlemcisinde de dahil ne kadar doğru Bilmiyorum'siz ne dersiniz? 6800H var bunda da? 300hz/3ms diyor ama o kadar FPS alabilir miyim ki acaba Valorant da?)

Bir de şu model var çok hoşuma gitti tasarım olarak işlemcisi de i7 ancak ekran kartı 4050 4 GB? Nasıl oluyor acaba yanlış mı yazılmış yoksa 4 GB olan modeli de var mı?

Bu model de hoşuma gitti ama üstteki MSI'ın cyborg 15 ine göre sanırım (yanlışsam düzeltirseniz çok memnun olurum.) Tek fanlı o yüzden daha kolay ısınır diye düşünüyorum.

Hocam 3 bin TL daha ekleyebilirsen 2023 yılı güncel bir laptop seçebilirsin. Site de gaming.gen.trnin kendi resmi sitesidir.

Malum sürekli önerilen Legion 5'e göre:
SSD 1TB; Legion da 512.
%15 civarı daha performanslı 13. yeni nesil işlemci.
RTX 4060, performans olarak 3070 ile denk fakat RTX 4060'ta DLSS 3.0 desteği oldugu için ciddi öne geciyor.

Orijinal Windows 11 yüklü lisanslı geliyor, Legion da FreeDOS.

Legion'un artıları, bir tık daha iyi sogutma, 2K ekran bence RTX3070 ekran kartı için dezavantaj, kimine göre avantaj olabilir.

35 bin TL 1 bucuk sene önce cıkan eski nesil teknolojie para vereceğine güncel, daha performanslı cihaz almanı tavsiye ederim. Önümüzdeki senelerde daha fazla DLSS destekli oyunlar cıkacağı için performans farkı daha da açılacaktır.

Hocam açıkçası iki laptop da çok güzel. O zaman şöyle bir şey sorayım sizlere, bu iki cihaz için: Temelinde FPS odaklı oyunlar oynadığım için, kaç ms tepkime süreleri var acaba ekranlarının? Ekran kartları kaç W, son olarak da kasa kalitesi açısından değerlendirirseniz?

Lenovo da 2K ekran olması oyun oynarken FPS'i nasıl etkiler?

@alp hekimoglu @Artoria Pendragon @psymor @Astiva

Son düzenleme:
Panel olarak Legion modeller gayet iyi. Dell önermem, bu G15 55xx modeller hakkında şikayet çoktu. Kalite olarak Legion ile yarışamaz zaten orası ayrı. 2K olması kaliteyi artırır fakat illaki 1080p kadar FPS vermez. 140W 3070 bulunmakta.

Hocam açıkçası iki laptop da çok güzel. O zaman şöyle bir şey sorayım sizlere, bu iki cihaz için: Temelinde FPS odaklı oyunlar oynadığım için, kaç ms tepkime süreleri var acaba ekranlarının? Ekran kartları kaç W, son olarak da kasa kalitesi açısından değerlendirirseniz?

Lenovo da 2K ekran olması oyun oynarken FPS'i nasıl etkiler?

@alp hekimoglu @Artoria Pendragon @psymor @Astiva

Hocam bence 2K ekran için RTX 3070 yeterli değil. Cogu oyunu 50-70 FPS ile anca oynarsın.
Aşağıda Legion 5 ile 2K oyunların performanslarını inceleyebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2 laptopta da 140 watt ekran kartı var. Dell'in ekran için 3 ms diyor. Lenovo'yu bilmiyorum.

Display.
15.6" FHD (1920x1080) 165Hz, 3ms, SRGB-100%, comfortviewplus, NVIDIA G-Sync+dds

Kasa kalitesi Lenovo tabii ki daha iyidir. Ama Dell de kötü bir marka değil. Eski G15'lerde şikayetler vardı ama bu 2023 güncellenmiş hali.

Valorant'ta minimum 200 alamaz mıyım sizce Lenovo'da? Diğer hikayeli oyunlar hiç tercihim değil, birkaç yıla masaüstü de alırım diye düşündüğüm için hocam?
@alp hekimoglu

Panel olarak Legion modeller gayet iyi. Dell önermem, bu G15 55xx modeller hakkında şikayet çoktu. Kalite olarak Legion ile yarışamaz zaten orası ayrı. 2K olması kaliteyi artırır fakat illaki 1080p kadar FPS vermez. 140W 3070 bulunmakta.

Hocam araştırdım da 1-2 YouTube videosunda net bulamadım Valorant için FPS değerlerini şimdi 165'in altına düşerse hiçbir anlamı kalmaz.

Hocam araştırdım da 1-2 YouTube videosunda net bulamadım Valorant için FPS değerlerini şimdi 165'in altına düşerse hiçbir anlamı kalmaz.

12700H+MUX ikilisi ile 2K'da 165FPS üstünü görebilirsiniz. Bu video size fikir verir;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı