35 Mbps altyapı için ISS önerisi

CruaLHawK

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar iyi günler. 4 Nisan itibari ile Türk Telekom ev interneti taahhütümüz bitmiş bulunmaktadır. 80₺'ye aşağıda da gördüğünüz üzere 16 Mbps'lik paketi kullanıyorduk. Taahhütün bitmesi ile yeni bir internet sağlayıcısı arıyoruz. Altyapı sorguladığımda 35 Mbps'nin bize gelebileceği gözüküyor. Sizce hangi internet sağlayıcısına geçmeliyiz? Sebebini iyi kötü belirtirseniz çok iyi olur. Şimdiden teşekkürler, iyi forumlar.
millenicom.png
netspeed.png
speedtest.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar iyi günler. 4 Nisan itibari ile Türk Telekom ev interneti taahhütümüz bitmiş bulunmaktadır. 80₺'ye aşağıda da gördüğünüz üzere 16 Mbps'lik paketi kullanıyorduk. Taahhütün bitmesi ile yeni bir internet sağlayıcısı arıyoruz. Altyapı sorguladığımda 35 Mbps'nin bize gelebileceği gözüküyor. Sizce hangi internet sağlayıcısına geçmeliyiz? Sebebini iyi kötü belirtirseniz çok iyi olur. Şimdiden teşekkürler, iyi forumlar.
Eki Görüntüle 960076Eki Görüntüle 960077Eki Görüntüle 960078
3 ay sonra benim de bitiyor ve baya araştırdım genelde Millenicom öneriyorlar. Türknetin kendi altyapısı varsa iyiymiş. Bir de netspeed var sanırım.

En çok TürkNet ya da milenicom öneriliyor. 35 megabit fiyatları ikisinin de aynı. Ama altyapınızın desteklediği 63 megabiti almak istiyorsanız 100 megabit paket gerekiyor. 100 megabit TürkNet'te daha uygun.
Edit: netspeed'de 75'lik paket varmış ona da bakabilirsiniz.

Son düzenleme:
3 ay sonra benim de bitiyor ve bayağı araştırdım genelde Millenicom öneriyorlar. TurkNet'in kendi altyapısı varsa iyiymiş. Bir de NetSpeed var sanırım.

Türk Telekom ile olan taahhütüm'ün bitmesine 3 hafta kala Millenico'a başvurdum. Adamlar hala evrak göndercekler'di bana. Onların yüzünden taahhütümü uzattım. Yoksa 320 TL fatura gelecekti. Dakika 1 gol 1 memnun kalmadım.

Hocam Millenicom'a ben 3 hafta önce geçtim. 35 mbit indirme 6 mbit yükleme 70 TL 1 yıllık taahhütlü paket kullanıyorum. Hızlardan memnunum. 1 Nisan'da faturam kesildi 55 TL geldi. Türk Telekom da değiştiriyorum diye hat kapatma parası 15 TL kitlemişti. Eğer Millenicom'a geçecekseniz sürekli arayıp rahatsız etmeniz gerekiyor. Yoksa ekip falan göndermiyorlar. Teknofix elemanı gelmiyor sürekli arayıp sormanız gerekli. Benimki 1 haftada tamamlandı ama Turknet'e geçen arkadaşlar geçiş yaptığında 2 günde internetleri açılıyormuş.

En çok TürkNet ya da MileniCom öneriliyor. 35 megabit fiyatları ikisinin de aynı. Ama altyapınızın desteklediği 63 megabiti almak istiyorsanız 100 megabit paket gerekiyor. 100 megabit TürkNet'te daha uygun.
100 mbps alınca stabil olmaz diye 35 düşünüyoruz ya.
Türk Telekom ile olan taahhütüm'ün bitmesine 3 hafta kala Millenico'a başvurdum. Adamlar hala evrak göndercekler'di bana. Onların yüzünden taahhütümü uzattım. Yoksa 320 TL fatura gelecekti. Dakika 1 gol 1 memnun kalmadım.
Aradığınızda nasıl tepki veriyorlar peki bu duruma?

Hocam Millenicom'a ben 3 hafta önce geçtim. 35 mbit indirme 6 mbit yükleme 70 TL 1 yıllık taahhütlü paket kullanıyorum. Hızlardan memnunum. 1 Nisan'da faturam kesildi 55 TL geldi. Türk Telekom da değiştiriyorum diye hat kapatma parası 15 TL kitlemişti. Eğer Millenicom'a geçecekseniz sürekli arayıp rahatsız etmeniz gerekiyor. Yoksa ekip falan göndermiyorlar. Teknofix elemanı gelmiyor sürekli arayıp sormanız gerekli. Benimki 1 haftada tamamlandı ama Turknet'e geçen arkadaşlar geçiş yaptığında 2 günde internetleri açılıyormuş.
Ben az önce konuştum. Başvuru yapınca mail ile form yolluyoruz 48 saat içinde de onay için arıyoruz demişti. Ayrıca Türk Telekom'u iptal etme ile de uğraşmıyormuşum bu güzel aslında.
Hocam bildiğim kadarıyla altyapınıza göre hızı sabitliyorlar. 100 mbit paket alınca sizin altyapınızda 50'ye sınırlarlar diye düşünüyorum arayıp sorabilirsiniz.
Sordum onlar da stabil olmaz 35 daha uygun olur dediler. Ama Türknet'te ek 10₺ ile 50 mbps alabiliyormuşuz.

TürkNet abonesiyim. Türk Telekom altyapısından 35Mbps alıyorum ve aylık 100TL ödüyorum. Memnunum. Şu ana kadar pek bir sıkıntı yaşamadım. Ping sorunum yok.

Geri
Yukarı