35 Mbps Fiber internetle Valorant kasıyor

Emooom

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Evimde Fiber 35 Mbps internet var. Modeme yakın bir odada oyun oynuyorum. Sizce neden ping sorunu yaşıyorum? 40 pingde bile nedensizce kasıyor ara sıra.
Konunun sistemime alakası olmadığına eminim.

Özellikler:
Intel Core i5 8250u 3.30 GHz.
NVIDIA MX110 2 GB paylaşımlı.
Intel UHD 620 2 GB paylaşımlı.
240 GB SSD.
8 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Odamda 17 Mbps gözüküyor internet yeterli değil mi?
Server vs. problemi olabilir mi?

Son düzenleme:
Odamda 17 Mbps gözüküyor internet yeterli değil mi?
Server vs. problemi olabilir mi?
Kaç mbps olması tek başına bir şey ifade etmez, aynı şekilde ping de etmez, packet loss olabilir. Büyük ihtimal ethernet kablosu takarsanız sorununuz çözülecek.

Evimde fiber 35 Mbps internet var. Modeme yakın bir odada oyun oynuyorum. Sizce neden ping sorunu yaşıyorum? 40 pingde bile nedensizce kasıyor ara sıra.
Konunun sistemime alakası olmadığına eminim.

Özellikler:
Intel Core i5 8250u 3.30 GHz.
NVIDIA MX110 2 GB paylaşımlı.
Intel UHD 620 2 GB paylaşımlı.
240 GB SSD.
8 GB RAM.

Laptop la alakalı olabilir çünkü MX 110 oyun için değil iş odaklıdır.

Hocam 140 FPS veriyor bana mısın demiyor bana biraz saçma geldi ama. Ban yemiştim yazamadım kusura bakmayın.
Paket kaybı olunca 17 Mbps oluyor.
Avrupa veya Amerika serverında olabilir miyim? Online derslerde ekran paylaşımı falan yapınca arkadaşlar çok net ve hiç donmadığını söylüyor.
Bence oyun ile alakalı ama siz daha iyi bilirsiniz?
Kaç Mbps olması tek başına bir şey ifade etmez, aynı şekilde ping de etmez, packet loss olabilir. Büyük ihtimal Ethernet kablosu takarsanız sorununuz çözülecek.

Ethernet girişi yok:(
Hayır hocam onu bunu bıraktım aynı odada 5 GHz ile nasıl bir anda pingin çıkabilir?
@RPM bir bilgin varsa bakabilir misin? Veya bildiğin birisi varsa adını yazabilir misin?

Son düzenleme:
Avrupa veya Amerika serverında olabilir miyim Ethernet girişi yok:(
Ethernet portunun olmaması çok üzücü, ben açıkçası bilgisayardan olduğunu sanmıyorum, oyundan olup olmadığını da oyunla çok içli dışlı olmadığım için bilmiyorum. Diğer oyunlarda denediniz mi hiç? Avrupa ya da Amerika sunucusunda olmanız çok mümkün gibi görünmüyor, zaten Amerika sunucusunda olsanız o pingi almanız mümkün değil.

Geri
Yukarı