350.000-400.000 TL Araba Önerisi

Birisi42

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Mars
Merhabalar. Önceden Yeni Octavia alınır mı diye bir konu açmıştım. Orada ya Octavia ya da Toyota dediniz. Ben de belki 2. el alabilirim. Eğer iyi bir ilan bulursam aileme de söyleyeceğim. Bizim önceliğimiz uzun yol yapması ve köy yollarında iyi gitmesi. Bir tane uçurumun kenarında dağa tırmandığımız ve 30 dakika süren bir yol var. Orayı Toyota Corolla 2015 model geçti. Sonra bozuk köy yollarını da Toyota Corolla geçti. Alacağımız araba bunları geçmeli ve iyi, uzun yol yapmalı. Şu anki araba ile 6 senede 50.000 kilometre civarı yaptık ve alacağımız araba da yapmalı. Yani araba Hybrid olabilir ve olursa iyi olur. Ondan dolayı Yeni Octavia ile Toyota Corolla Hybrid arasında kaldık. Belki iyi bir ikinci el ilanı varsa bu bütçeyi aşmadan alabiliriz.

@326001

Yani 2. el iyi bir ilan varsa atarsanız sevinirim. Ve hangi araba alınmalı hangisi alınmamalı? Passat gibi şeyler düşünmüyoruz çok.

" 6 senede 50.000 kilometre civarı yaptık ve alacağımız araba da yapmalı."
Demişsiniz ama 6 senede 50.000 KM az. 2018 arabalar 60-70 civarında oluyor. Yani 50.000 KM hiçbir şey değil.
Şimdi 2015 BMW ya da Merceses önerenler gelmeden ben güzel bir tane 0-1 yaşında araç bırakayım.
2.0 motor ile gelen Laurin Klement hariç en dolu pakettir. Laurin Klement pahalı olma sebebi sadece motor. Aralarındaki tek fark motor ve ufak detaylar. Çok geniş ve güzel arabadır.

İçi taba, nbt ve yeni tip direksiyon var bence gayet güzel.

İçi taba, nbt ve yeni tip direksiyon var bence gayet güzel.
Bu arabanın ne kadar masraf açabileceğini düşünüyor musun? 5.25 sahibiyim, masrafları çok can yakıyor. Hem 140.000 kilometre üstelik. Konu sahibi 50.000 KM yapsa 4-5 sene sonra 15 yaşında 200.000 KM'li araç satacak hatta satamayacak. Ama 1-2 yaşındaki araçlar öyle mi? 5 sene sonra 6 yaşında olacak. Satması kolay, kilometre 100.000 altında olacak. Mis gibi satar o zaman.

" 6 senede 50.000 kilometre civarı yaptık ve alacağımız araba da yapmalı."
Demişsiniz ama 6 senede 50.000 KM az. 2018 arabalar 60-70 civarında oluyor. Yani 50.000 KM hiçbir şey değil.
Şimdi 2015 BMW ya da Merceses önerenler gelmeden ben güzel bir tane 0-1 yaşında araç bırakayım.
2.0 motor ile gelen Laurin Klement hariç en dolu pakettir. Laurin Klement pahalı olma sebebi sadece motor. Aralarındaki tek fark motor ve ufak detaylar. Çok geniş ve güzel arabadır.
Mükemmel öneri bence de. Passat'ın kardeşi ama Passat'tan daha iyi :D

Geri
Yukarı