350 TL Kasa Tavsiyesi

Her ne kadar kasa tavsiyesi beklesem de sistem tavsiyeleriniz için teşekkürler fakat her sistemin tek ana odağı oyun oynamak olmayabilir.

Mesela biz sistemimizde en az 16 GB ram istiyoruz ve 9400F ile 2600 neredeyse aynı işlemciler ama 2600'ün OC imkanı var.

Bu sistemi de kendi isteklerimize göre değiştirdiğimizde sonuç 4.970 ₺ ulaştı.
8 gb olan rami 16 yaptım, anakartı biraz yükselttim (50₺ fark etti), HDD ve SSD'yi çıkarıp 500GB M2 SSD koydum.

Teşekkürler hocam şuanda Dark N10 ile Cooler Master MasterBox Lite 5 arasındayım. Phanteks P300'de baya hoş bir kasaymış ama 440₺den aşağı bulamadım. Bir yerde 390'a var ama onlarda 10 Temmuzdan önce gönderemeyeceklerini söylüyorlar.
Lite5 Cooler Master firmasının en kötü kasalarından biridir, kaç kişi o kasa yüzünden ısınma problemi çekti.

Hocam dikkat ederseniz orada adet seçme yeri var ram in hemen altında orada 2 yazıyor yani 2 tane 8gb 3000mhz ram var sistemde onu 1e düşürün fiyatın azaldığını göreceksin tekrar 2 yaptığında fiyat yine 4299 TL olacak . Yanlışınız var yani hocam.
Tamamdır şimdi oldu fakat orada da maalesef şöyle bir sıkıntı var "7 haziran itibari ile verilen siparişler 25 hazirandan sonra gönderilmeye başlanacaktır !!! Donanım Arşivi Sistem Taviyesidir!!!"

Bu sebepten oradan alamayız sistemin 2-3 gün içinde gelmesi lazım.
Lite5 Cooler Master firmasının en kötü kasalarından biridir, kaç kişi o kasa yüzünden ısınma problemi çekti.
Tamamdır hocam o zaman hiç bulaşmıyorum o kasa çünkü bize kesin sıkıntı çıkarır. Dediğim gibi koyacağımız oda ayrı bir havasız zaten.

Son düzenleme:
Hocam bence RAM takıntın olmasın 16 GB RAM olacakta ne olacak sistemde. RAM 280-300 TL olan bir parça 2 ay sonra eklenebilir ama işlemci ve ekran kartı eklenmez. 1660 Tİ tek alayım desen en az 2200 TL ve Rx 580 ile arasında rahat yüzde 20-25 performans farkı vardır. Üstüne GTX ve İntel kalitesi kafan rahat olur.
R5 2600 OC yapsak bile FPS anlamında i5 9400F'i geçemez. Yanına 1660 Tİ alacaksın birde Rx 580 değil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı