350 TL Monitör Tavsiye

Sizce hangisini tercih etmeliyim?

• Oy verenlerin toplamı
    6

Ahmet Polat

Hectopat
Daha fazla  
Saygıdeğer Sosyal sakinleri, yakın zaman içinde monitör almayı planlıyorum da aklımda birkaç ürün ve bu ürünler hakkında sorularım var. Sizce hangisini almalıyım ya da sizin bir öneriniz var mıdır? Maksimum bütçe 350 TL'dir.

1. Seçenek :
www.sinerji.gen.tr/215-viewsonic-va2261-led-5ms-vga-dvi-parlak-siyah-pmu66773
Bu ürünün DVI ve VGA bağlantı seçeneği bulunmakta ve 5 ms fakat kontrast oranı 600:1 bu da renk konusunda kafamı kurcalamakta, sizce oyun için alınan bir monitör de bu eksi yönlü bir etki olur mu?

2. Seçenek :
www.sinerji.gen.tr/benq-215-vw2245z-led-monitor-6ms-siyah-pmu4072
Bu üründe ise yine DVI ve VGA bulunmakta fakat tepki süresi 6 ms ancak kontrast oranı ve parlaklık ürünü diğer ürüne göre biraz fazla 3000:1 kontrast oranı var.

Aklımdaki soru ise sizce kontrast oranına çok takılmayıp 1. ürünü mü almalıyım? Yoksa 1 ms çok fark etmez. 2. ürünün kontrast oranı daha iyi onu mu al dersiniz?
(Bu arada önereceğiniz başka ekran var ise Full HD, 21,5"+ ve DVI seçenekli olursa sevinirim arkadaşlar şimdiden teşekkürler.)

Arkadaşlar cevap verecek kimse yok mu? Bu arada 3 ürün daha buldum. Sizce bu ürünler nasıldır? Hangisini almalıyım oyun için, lütfen birisi cevap versin artık ona göre monitörü alacağım. Teşekkürler.

1. Ürün :
AOC 21.5" E2262Vw GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR
2. Ürün :
Dell 21.5 E2214H LED Monitor 5ms (Full HD)
3. Ürün :
Asus 21.5 VS228DE LED Monitör 5ms Siyah

(Üçüncü üründe DVI olmaması büyük bir dezavantaj sağlarmı sizce.)

Hocalarım kusura bakmayın rahatsız ediyorum ama, konu hakkındaki görüşlerinizi alabilir miyim?
@er36po @JaroxJamaica @Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
Fakat fiyat oranı beni fazlasıyla aşıyor. Maksimum 350 TL bütçem var fakat eğer çok değecekse en fazla 400 TL'ye çıkabilirim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı