3500 liraya kadar Oyun Pc toplama

3000 liraya oyun pc toplanır mı?

• evet

Oy: 16 94,1%
  • hayır

Oy: 1 5,9%

• Oy verenlerin toplamı
    17

İbrahimCan57

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba;
Kendim lenovoy510p sli kullanıcısım, Kardeşime bir pc toplamayı düşünüyorum fakat işlemcinin anakarta uyumluluğu, ekran kartının anakartla kasayla uyumluluğu hakkında biraz bilgi sahibiyim neler olacağını bilebilirim ama uyum sorunu çıkarsa sorun olabilir. Stajda sürekli olarak bilgisayar bileşenlerini takıyorum tüm parçaları birleştiriyorum fakat bana gelen bilgisayarların bileşenleri geliyor ben montajını yapıyorum.

Asıl konu fazla uzatmadan kısa sürede dediğim fiyata bir oyun bilgisayarı toplamak
*kasa büyük olmalıki bu iki ekran kartıda büyük az yer kalmasını istemiyorum hava spekülasyonunu engeller
*Gtx serisi, (msi gtx970 -sus gtx970 rog strix)karar veremedim hangisinin daha iyi olduğuna!!!
*intel işlemci, (işlemciye su soğutma ya da normal fan), i7
* ram (8 ya da 16) kingston olması daha iyi olur
*anakart msi olabilir bios a güncellemesi devamlılığı ileride parça değiştirdiğimde sorun çıkartmaması
*powesuppley bazıları kasa içerinde geliyor bu sisteme kaçlık lazım olur ?

Düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim... Söyledeğim ekran karları 1300 tl yi aşmıyor onun üstüne çıkmamak şartı ile daha iyisi varsa düşüncelerinizi bekliyorum r9 serisi ekran kartlarının sorunlu olduğundan bahsediliyor düşünmüyorum.

upload_2015-1-31_9-1-54.png

Merhabalar bu ekran kartı kesinlikle performansta 970 ile aynı performansta ve fiyatı daha uygundur ısınma sorunu ise yaşatmaz . Kasa ise VGA boşluğu en geniş olan kasadır . z97 chipset yada K serisi işlemciye ihtiyaç kesinlikle duymazsınız . H97 chipsette 5. nesil işlemcileri destekler .

Ve ramler 16 gb koydum . Yukarıdaki arkadaş 8 gb ram koymuş .

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

alınacak.png
alınacak.png
Çok teşekkür ederim. Birkaç sorun olucak;
işlemcinin i5 olmaması çok şey kaybettirir mi?
kasanın şeklini şemalini sevemedim power supply 600w yeterli olcakmıdır ileride?
Şaunlık ssd düşünmüyorum 1 tb yeter dolar yüksek fiyat daha çok artıyor.
Sizce bu topladığım nasıl olmuş?

Eki Görüntüle 47254

Merhabalar bu ekran kartı kesinlikle performansta 970 ile aynı performansta ve fiyatı daha uygundur ısınma sorunu ise yaşatmaz . Kasa ise VGA boşluğu en geniş olan kasadır . z97 chipset yada K serisi işlemciye ihtiyaç kesinlikle duymazsınız . H97 chipsette 5. nesil işlemcileri destekler .

Ve ramler 16 gb koydum . Yukarıdaki arkadaş 8 gb ram koymuş .

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Çok teşekkür ederim. Malum dolarda yükseldi ve daha monitör bile yok biraz fazla oluyor gibi zamanla 8 gb ram daha alınabilir şimdilik 8 yeter gibi duruyor ekran kartını pahalı almamın nedeni uzun bir süre götürmesini düşünmemden dir. İ5 işlemci yeterli olur mu? i7 bin tl ye var onumu şeçmeliyim?

Verdiğiniz düşünceler kapsamında bende topladım bana herhangi sorun yaşatmaz mı?
alınacak.png

upload_2015-1-31_15-53-10.png

Buyrun i7 koydum zaten kardeşinize topladığınız için heralde kardeşiniz overclock manyağı değil bu yüzden K siz 4790 tercih ettim. K lı versiyonunu kullanırsak 3586TLye çıkıyor ve bütcenizi 86 TL aşıyor.
Eki Görüntüle 47309 Eki Görüntüle 47309
kasanın şeklini şemalini sevemedim power supply 600w yeterli olcakmıdır ileride?

Çok teşekkür ederim. Malum dolarda yükseldi ve daha monitör bile yok biraz fazla oluyor gibi zamanla 8 gb ram daha alınabilir şimdilik 8 yeter gibi duruyor ekran kartını pahalı almamın nedeni uzun bir süre götürmesini düşünmemden dir. İ5 işlemci yeterli olur mu? i7 bin tl ye var onumu şeçmeliyim?

Verdiğiniz düşünceler kapsamında bende topladım bana herhangi sorun yaşatmaz mı?Eki Görüntüle 47312
Eki Görüntüle 47309 Eki Görüntüle 47309

Verdiğiniz düşünceler kapsamında bende topladım bana herhangi sorun yaşatmaz mı?Eki Görüntüle 47312

Dosya Ekleri

• upload_2015-1-31_15-53-0.png
    upload_2015-1-31_15-53-0.png
    58,2 KB · Görüntüleme: 261
Eki Görüntüle 47322
Buyrun i7 koydum zaten kardeşinize topladığınız için heralde kardeşiniz overclock manyağı değil bu yüzden K siz 4790 tercih ettim. K lı versiyonunu kullanırsak 3586TLye çıkıyor ve bütcenizi 86 TL aşıyor.
Teşşekür ederim benim topladığım sistemden sadece işlmeci ve kasa farkı var sizin önerdiğinizin overclock yapmayı bilmez. Benin sistem nasıl işlemciyi i7 yapmak dışında değiştirilmesi gereken bir şey var mı?

Hocam bizim şirketten alacağım içi indirim olur bileşenleri daha ucuza alabilirim
kasa fazlamı abartılı lise 1 e gidiyor en azından son sınıfa kadar sorunsuz oynayabilsin
Yazlarıda yazlığa götürecek sadece kasayı cooler master haf ideal mi?

Teşşekür ederim benim topladığım sistemden sadece işlmeci ve kasa farkı var sizin önerdiğinizin overclock yapmayı bilmez. Benin sistem nasıl işlemciyi i7 yapmak dışında değiştirilmesi gereken bir şey var mı?

Hocam bizim şirketten alacağım içi indirim olur bileşenleri daha ucuza alabilirim
kasa fazlamı abartılı lise 1 e gidiyor en azından son sınıfa kadar sorunsuz oynayabilsin
Yazlarıda yazlığa götürecek sadece kasayı cooler master haf ideal mi?
Eğer benim dediğimi yapıcaksanız ve indirim olucaksa haf idealdir

Anakart daha iyi olabilir sanki.
Aynen hocam işlemciyi ve anakartı değiştirdim doların düşmesini beklemedeyim. İntel işlemci i7 4790k koyacağım ayrı fan almalı mıyım? sizce intelin fanları yeterli gibi duruyor
Anakartıda MSI Z87-G43 GAMING Intel Z87 Soket 1150 DDR3 3000MHz(O.C.) Anakart ile değiştirdim
fiyat arttı daha monitör klavye masue yok biraz pahalı oldu sanırım

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı