3500 TL anakart işlemci ve kasa tavsiyesi

Bütçe
4000

Abdlkdrsh

Decapat
Merhabalar, yeni toplamakta olduğum sisteme anakart, işlemci, kasa.
Elimdeki parçalar şu şekilde;
Ekran kartı - ROG STRIX 1080.
RAM - Corsair RGB Pro 3200MHz 2X8.
SSD - XPG SX8100 512 GB m.2.
İşlemci soğutucusu - Xigmatek Windpower Pro.
Monitör - LG 240Hz 1 ms 27”
Elimdeki parçalar bu şekilde, bütçem 3500 son sınır 4000 TL. Önerilerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Benim önerilerim bu şekilde olacaktır. ASUS anakart koymanın ilk sebebi Aura ile RGB kontrolünü tek noktadan yapabilmeniz. Kasa zaten fazlasıyla büyük ve ekran kartı rahat sığacaktır, ancak bir tane egzoz fan öneririm.

Benim önerilerim bu şekilde olacaktır. ASUS anakart koymanın ilk sebebi Aura ile RGB kontrolünü tek noktadan yapabilmeniz. Kasa zaten fazlasıyla büyük ve ekran kartı rahat sığacaktır, ancak bir tane egzoz fan öneririm.

Tavsiyeniz hoşuma gitti teşekkür ederim 🙂 dünden beri bir kasa takıldı aklıma Aerocool Airhawk Duo sence nasıl bir seçim olur? Ya da senin önerdiğin kasayı alıp extra 1 fan ayriyeten alsam daha mı mantıklı olur?

Airhawk Duo modelinin önermemin 2 adet 200 mm fanı ve mesh olmasını ile iyi bir hava akışı yakalanması.

Bütçe varsa TD 500 daha mantıklı olabilir özellik üst tarafa 360 mm sıvı soğutma desteği güzel bir artı.

Sıvı soğutma benim için çok da önemli değil, bu Airhawk modelinde yanlış anlamadıysam sadece Gigabyte anakart ile adreslenebiliyor değil mi? TD 500 modelini alırsam ekstra olarak 1 fan daha almam gerekiyor tavsiye ettiğiniz fan varsa TD 500 almayı düşünebilirim. Şimdiden teşekkürler 😊

Yeni konular

Geri
Yukarı