3500 TL dağ bisiklet önerisi

Hocam bişey sorucam. Neden kimse bu bisiklet önermelerinde salcano demiyor ben şahsen salcano hector kullanıyorum ve memnunum. Daha ileri modellerin de kat kat iyi olucağını düşünüyorum. Size uygun Salcano Astro var mesela.
Hocam çoğunlukla Carraro ve Bianchi gibi markalar kullanıldığı için o markalardan bir şey tercih ediyorum. Fakat Salcano'nun yeri benim için ayrıdır. Kullandığım ilk bisiklet Salcano idi.

Ben bütçenizin 3.5k olduğunu varsayarak o bütçe bandındaki modelleri söyledim.
Ayrıca zaten kullanılan arka arttırıcı, ön arttırıcı ve fren sistemleri genelde üreticilierden toplu şekilde alınıp fabrikada birleştirilir.

Örneğin Shimano'nun bir arka aktarıcısı, aynı şekilde başka bir bisiklettede bulunabilir.
Shimano ve SRAM dışında bisiklet yedek parçası üreten iki büyük firma daha yoktur.

Biraz sert kullanımlarda, fazla çukur vb. arazilerde daha çabuk aşınabilir bisiklet. Normal düz bir zeminde veya hafif bozuk bir yerde ne kadar hızlı giderseniz gidin bisiklete bir şey olmaz. Fakat kullanılan alan ve vites değişim hızları bunda 1.sırada yer alır.

Ben bütçenizin 3.5k olduğunu varsayarak o bütçe bandındaki modelleri söyledim.
Ayrıca zaten kullanılan arka arttırıcı, ön arttırıcı ve fren sistemleri genelde üreticilierden toplu şekilde alınıp fabrikada birleştirilir.

Örneğin Shimano'nun bir arka aktarıcısı, aynı şekilde başka bir bisiklettede bulunabilir.
Shimano ve SRAM dışında bisiklet yedek parçası üreten iki büyük firma daha yoktur.

Biraz sert kullanımlarda, fazla çukur vb. arazilerde daha çabuk aşınabilir bisiklet. Normal düz bir zeminde veya hafif bozuk bir yerde ne kadar hızlı giderseniz gidin bisiklete bir şey olmaz. Fakat kullanılan alan ve vites değişim hızları bunda 1.sırada yer alır.
Yani hocam size göre bütçede alınabilecek en iyisi hangisidir? (Max 4000 TL'ye kadar çıkabilirim)

Geri
Yukarı