3500 TL dizüstü bilgisayar önerisi

Video'da M2 slotu var ama SATA PCI-e yazıyor sitesinde. Sata SSD koymuş olabilirler. Tek slot var RAM için, yanında lehimli RAM için alan da mevcut. Videodakinde harici GPU yok ama soğutma bloğu harici GPU olanlarda da muhtemelen tek hattır ki bu gpu ve cpu kullanımının yoğun olduğu durumlarda sorun oluşturmaya gebe bir yaklaşım. Başka ürünlerde aynı kafayla iş yaptıklarından söylüyorum:İdeapad 330-->https://www.notebookcheck.net/fileadmin/_processed_/0/1/csm_MG_4326_bb71f2d7d9.jpg

Video'da M2 slotu var ama SATA PCI-e yazıyor sitesinde. Sata SSD koymuş olabilirler. Tek slot var RAM için, yanında lehimli RAM için alan da mevcut. Videodakinde harici GPU yok ama soğutma bloğu harici GPU olanlarda da muhtemelen tek hattır ki bu gpu ve cpu kullanımının yoğun olduğu durumlarda sorun oluşturmaya gebe bir yaklaşım. Başka ürünlerde aynı kafayla iş yaptıklarından söylüyorum:İdeapad 330-->https://www.notebookcheck.net/fileadmin/_processed_/0/1/csm_MG_4326_bb71f2d7d9.jpg

Peki bir dizüstü önerebilir misiniz?

Yukarıda şu linki paylaşmıştım:3800 TL Dizüstü Bilgisayar Önerisi - Technopat Sosyal

O konuda linkler mevcut. Orada hangi yaklaşım ile seçtiğim de yazıyor.
O ürünler için de bu çok iyidir değildir diyemem, benim yaptığım sadece işe yarar donanımları seçmek. Nokta vuruş yapmam için ya kullanmam ya notebookcheck gibi güvendiğim bir yerde detaylı incelemesinin olması gerekir. O linkteki ürünler içinde bazılarının belki incelemesi vardır ama o araştırma kısmına girmek istemem.
4GB RAM keyifli bir kullanım sunmaz yani gene masrafa girilmesi gerekir ki bazı firmalar upgrade yapmadığı gibi upgrade durumunda garanti konusunda sorun da çıkartabiliyor. HDD için de aynı durum geçerli. Zincirin en zayıf halkası HDD olacağından makinanın gerçek performansını göremezsin. Bunları mesajındaki HP için yazdım.
Lenovo alt modellerde pil kapasitesini belirtmiyor, sebebini tahmin ediyorsundur, kapasitesi rakiplerine göre bazen düşük olabiliyor.
Teknoloji mağazaları yerine netten alım yapınca iade gibi konular daha kolay oluyor, fiyat da çoğunlukla daha avantajlı.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı