3500 TL i5 4460 Sistem Yükseltme

meckham2

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, şu anda i5-4460, MSI H81M-P33, 16 GB RAM ve 1060 6 GB sistem kullanıyorum. Artık isteğimi pek karşılamadığı için yükseltmek istiyorum. Aklımda burdaki gibi yapmak var ama birkaç sorum var. Öncelikle 500W bu sistemi besler mi? RAM'in 8 olması bütçeden kaynaklı sonradan 16 GB yapıcam onuda. Bu şekilde tam performans alabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam olarak hangi isteğinizi karşılamıyor? Oyunlardaki performans mı yoksa render işleri vb. mi? Ayrıca Ryzen 3xxx serisini beklemenizde fayda var.

i5-4460
MSI H81M-P33
Kingston 16 GB
Nvidia GTX 970 4GB 256bit
500 watt psu.
Yükseltmek için uygun bir zaman mi beyler.
Bana amd felan önermeyin nato kafa,nato mermer kafalıyım intel'den şaşmam.

Oyun performansı
İşlemciyi değiştirmeniz oyunlardaki performansınızı kayda değer bir şekilde arttırmayacaktır. GPU'yu yükseltmeniz gerekiyor ancak şu aşamada bunun bir tık üstü darboğaz sorunu yaşatabilir. Dolayısıyla işlemciyi değiştirirseniz efektif bir performans artışı olmayacağından boşa masraf yapmış olacaksınız. Bence komple sistemi satıp GTX1070'li ve bekleyip yeni nesil Ryzen işlemcili bir şey toplamanız iyi bir seçenek olacaktır.
Ya da işlemcinizi satıp i7 4790, ekran kartınızı da satıp GTX 1070 alırsanız işiniz en masrafsız şekilde ve en mantıklı şekilde hallolmuş olur.
i5-4460
MSI H81M-P33
Kingston 16 GB
Nvidia GTX 970 4GB 256bit
500 watt psu.
Yükseltmek için uygun bir zaman mi beyler.
Bana amd felan önermeyin nato kafa,nato mermer kafalıyım intel'den şaşmam.
Siz de aynı şekilde bir yükseltme yapabilirsiniz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı