3500 TL Laptop önerisi

RAM'i ben takarsam ürünün garantisi bozulur mu ?
Bazı markalarda böyle bir sıkıntı olmuyorken bazılarında garanti bozuluyor. Asus Türkiye 'yi bir arayıp sormanızı öneririm.

Ayrıca bilgisayarla uyumlu olması açısından Kingston Fury 8 GB 2133 mhz RAM uyumlu mudur ?
PC 'nin içinde bulunan RAM ile aynı marka ve frekansta olması önemli. Bunu da arayınca sorup öğrenebilirsiniz.
Edit: Laptop RAM 'i olmalı buna da dikkat etmelisiniz.

Bazı markalarda böyle bir sıkıntı olmuyorken bazılarında garanti bozuluyor. Asus Türkiye 'yi bir arayıp sormanızı öneririm.

PC 'nin içinde bulunan RAM ile aynı marka ve frekansta olması önemli. Bunu da arayınca sorup öğrenebilirsiniz.
Edit: Laptop RAM 'i olmalı buna da dikkat etmelisiniz.
Nasıl yani ? DDR4 olması yetmiyor mu ?

Nasıl yani ? DDR4 olması yetmiyor mu ?
Yetmez laptoplara uygun olmalı.
Örneğin; 8GB DDR4 2133 MHz KINGSTON KVR21S15S8/8 NB KVR21S15S8-8 Ram KINGSTON

Buda masaüstü versiyonu.
Kingston HyperX Fury 8GB 2133MHz DDR4 Ram HX421C14FB2/8 Fiyatı
Ayrıca şimdilik 8 GB idare edecektir ama bir SSD 'de almanızı öneririm. İsterseniz ilk baş SSD alın daha sonra 8 GB ram modellerine bakarsınız bütçenize göre.

Şu linkte @Recep Baltaş 'ın cevabını okumanı tavsiye ederim.
Okudum ve verdiğim yanıtla çelişen bir kısmı var mıdır? Ben göremedim. Recep Baltaş 'ın o yazısından bir alıntı: Yoksa dediğim gibi ekran kartında bellek miktarının pek bir önemi yoktur. Yani 2 GB VRAM sizi yanıltıp da 1050Ti 'dan 4 GB 1050 'ye düşürmesin lütfen. Saygılar.

Örneğin; 8GB DDR4 2133 MHz KINGSTON KVR21S15S8/8 NB KVR21S15S8-8 Ram KINGSTON

Buda masaüstü versiyonu.
Kingston HyperX Fury 8GB 2133MHz DDR4 Ram HX421C14FB2/8 Fiyatı

Ayrıca şimdilik 8 GB idare edecektir ama bir SSD 'de almanızı öneririm. İsterseniz ilk baş SSD alın daha sonra 8 GB ram modellerine bakarsınız bütçenize göre.
SSD ve RAM için harcayacağım yaklaşık 500-600 TL lik bütçeyi direk bilgisayar alırken ekleyip 3800 TL bandında SSD ve 16 GB RAM barındıran bi laptop alsam daha mantıklı olmaz mı ? Yaza kadar biriktirebilirsem tabi.

Hocam sakın 2 GB ekran kartı alıp hataya düşmeyin. Onun yerine soğutması güçlü 4 GB 1050 alıp overclock yapın voltajı arttırmadan frekans ne kadar götürüyorsa o kadar şanslısınız. İşlemci olarak i5 8300h ve 7700HQ üstündekilere bakın i5 7300HQ şu anlık yeterli gözükebilir ama 1 yıl sonra yermeyecekdir G4560 dan %15 20 daha iyi. Ben bizzat G4560 kullandım GTX 1060'la ve Ghost Recon Wildsland deki darboğazı görünce sinirlerim çok bozuldu 20 FPS'de oynuyordum oyunu. Şu anda piyasada alabileceğiniz cihaz yok denecek kadar azdır. Hepsinin iyi ve kötü yanlarını yazıyorum ;

ASUS FX 553:2 GB 1050 Ti i5 7300 işlemci resmen darboğaz benim diye bağırıyor. Diğer modelleri hakkknda ise pek bir fikrim yok soğutması yeterli düzeyde.

Lenovo 520: kronik klavye sorunu ama mükemmel soğutma sistemi(overclockun dibine vurursunuz)
Dell:kötü paneli var ama f/p olarak çok iyi ayrıyetten adaptör sorunu var ama değiştiriliyor serviste.
Msi:bütçe odaklı modellerinde hep 2 GB VRAM var diğer modelleri çok pahalı ama kaliteli.

Acer: Soğutma konusunda çok iyi değil ama diğer forumdaki arkadaşlar işlemciye undervolt yaparak sorunu çözmüşler birde BIOS güncellemesiyle(??)
Monster: Malzeme kalitesi düşükmüş. Ben çok anlamam malzeme konusundan ama istanbul kadıköydeki mağazasına gitmiştim benim gibi bir kullanıcı için sorun teşkil etmez.

Hp: 2 gün sonra soba işlevi görebilir. Omen serisi hakkında bir fikrim yok fikir sahibi edinmek gerekli
Bende laptop bakıyorum 3000 4000 arasında ve edindiğim bilgiler bunlar bana göre:

Acer Nitro AN515-51-73HG Intel Core i7 7700HQ 16GB 1TB + Fiyatı

Bu en iyi tercih 4100 TL iniyor indirimle. Yakalamak lazım geçen gün bitti:

Acer AN515-51-7383 Intel Core i7 7700HQ 16GB 1TB + 256GB SSD Fiyatı

256 GB SSD modeli şu anda 4500 TL sizin bütçenize göre yüksek ama diğer laptop bakan arkadaşlar bunlara bakabilirler.

Dell Inspiron 7577 Intel Core i5 7300HQ 8GB 1TB GTX1050 Fiyatı bu da sizin bütçenize göre en iyi laptop ama dediğim gibi işlemcisi 2 gün sonra darboğaz yapar.

Son düzenleyen: Moderatör:
@CHiBLaST cidden çok saçmalamışsın, önemli olan VRAM değildir, içindeki gpu dur. İşlemci konusunda hiçbir bilgin yok, arkadaş senin yüzünden uzun zamandır biriktirdiği parası ile çöp almasın. Forumu daha fazla kirletmeyin lütfen, yetkililerden ricam bu kişinin ceza almasıdır.

@CHiBLaST cidden çok saçmalamışsın, önemli olan VRAM değildir, içindeki gpu dur. İşlemci konusunda hiçbir bilgin yok, arkadaş senin yüzünden uzun zamandır biriktirdiği parası ile çöp almasın. Forumu daha fazla kirletmeyin lütfen, yetkililerden ricam bu kişinin ceza almasıdır.
Sen ciddi olamazsın kardeşim 2 GB VRAM şu anda bile yetersiz. 3 GB 1060 kullananlar yeni oyun çıktıklarında ağlıyorlar sene 2013 değil ki 2018'deyiz ileriyi düşünmen önemli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı