3500 TL Telefon Tavsiyesi

Bütçe
3500
Samsung A51 benim şahsi telefonum 1 yıldır hiç sıkıntısız çalışyor fiyatı da uygun tavsiye ederim fakat bir iPhone kullanıcısına Samsung tavsiyesi pek olmadı gibi.
Yok zaten android almam gerekiyor bütçe öyle.
Arkadaşlar peki bu karşılaştırmadan galip kimdir ?

Hocam çok yoğun kullanmam zaten PC var oyun için de.
Sadece dediğim gibi medya ve ufak bir oyun oynayacağım ve uzun götürürse çok güzel olur.

Hocam maalesef uzun kullanımda IPhone'dan iyi bir seçenek yok ben zaten bütçeyi arttırabilirseniz dedim. Yazılım desteği 2.yılın sonunda kasmaması kronik sorunları olmamasın hepsi IPhone'u işaret ediyor. Xiaomi size hiç olmaz hocam çoğu cihazın kronik sorunu var, yazılımı Allah'a emanet ve bırakın 2.yılı,1.yılın sonunda sırf güncelleme yaptığınız için kasmaması bile büyük bir nimet olur. Benim asıl önerim M51'di zaten.

Hocam
Hocam maalesef uzun kullanımda IPhone'dan iyi bir seçenek yok ben zaten bütçeyi arttırabilirseniz dedim. Yazılım desteği 2.yılın sonunda kasmaması kronik sorunları olmamasın hepsi IPhone'u işaret ediyor. Xiaomi size hiç olmaz hocam çoğu cihazın kronik sorunu var, yazılımı Allah'a emanet ve bırakın 2.yılı,1.yılın sonunda sırf güncelleme yaptığınız için kasmaması bile büyük bir nimet olur. Benim asıl önerim M51'di zaten.
İyi hoşta o batarya nasıl dayanacak ?
Bütçe yetmez.

Neden karşı çıktığınızı açıklarsanız iyi olur, 1821 mAh bataryalı bir telefonun kullanımda 1gün bence çıkaramaz.

Hocam Xiaomi'lere karşı çıkmamamın nedeni benim de bir Xiaomi telefon kullanmam ve kötü yanlarını çok iyi bilmem.

Genel olarak cihazlar (özellikle Note 9 Pro) kronik sorunlu oluyorlar ama hepsi değil üstünü çizerim hepsi değil.

Mi 9tnin pop-up kamerası var çok güzel telefon lafım yok MIUI 10 sayesinde yazılımsal sorunları da yok ama mi 9tnin ön kamerayla bir fotoğraf çekeceğim derken düşerse sizce neler olur.

Xiaomi'lerin servisi acayip sıkıntılı servisinden beter bir şey varsa oda MIUI 11 ve MIUI 12'dir. özellikle 12 cihazı yeni aldım güncellemeyi yapar yapmaz telefonun ara yüzü kasmaya başladı çok büyük sıkıntıları var sadece 5 dakika kullansanız görebiliyorsunuz.

Bu yüzden 2.yılı bile çıkarabileceğini düşünmüyorum cihazın ha ileride güncelleme ile düzeltirler mi?
İnşallah ama ben pek beklemiyorum.

Hocam Xiaomi'lere karşı çıkmamamın nedeni benim de bir Xiaomi telefon kullanmam ve kötü yanlarını çok iyi bilmem.

Genel olarak cihazlar (özellikle Note 9 Pro) kronik sorunlu oluyorlar ama hepsi değil üstünü çizerim hepsi değil.

Mi 9tnin pop-up kamerası var çok güzel telefon lafım yok MIUI 10 sayesinde yazılımsal sorunları da yok ama mi 9tnin ön kamerayla bir fotoğraf çekeceğim derken düşerse sizce neler olur.

Xiaomi'lerin servisi acayip sıkıntılı servisinden beter bir şey varsa oda MIUI 11 ve MIUI 12'dir. özellikle 12 cihazı yeni aldım güncellemeyi yapar yapmaz telefonun ara yüzü kasmaya başladı çok büyük sıkıntıları var sadece 5 dakika kullansanız görebiliyorsunuz.

Bu yüzden 2.yılı bile çıkarabileceğini düşünmüyorum cihazın ha ileride güncelleme ile düzeltirler mi?
Hocam yukarıda attığım bir karşılaştırma var orda aralarından hangisi sizce ?

Hocam.

İyi hoşta o batarya nasıl dayanacak?
Bütçe yetmez.

Biliyorum hocam ama her şey mAh değildir. Ekran boyutu, işlemcinin güç tüketimi, ekran panelinin kalitesi birçok şeye dayanır. Ona rağmen düşük mü?
Evet düşük ama sandığınız kadar değil zaten dediğim gibi arttırabilirseniz eğer ki arttıramazsanız hiç uğraşmayın alacağım falan diye.

Mi9T kullandım ben 1 yıl pop-up kamerasının yere düşünce kapandığınada şahidim IPhone'de düşerse telefon %90 kırılır zaten iPhone kullanıcılarının %25-%35 ekranı kırık kullanıyor.

Yok zaten Android almam gerekiyor bütçe öyle.
Arkadaşlar peki bu karşılaştırmadan galip kimdir?

Hocam güncelleme desteği istiyordunuz hatırladığım kadarıyla o :D o zaman kusuruma bakmayın M51 değil de A71 daha iyi olur güncelleme desteği bakımından Android 13 kesin A71 de.

Geri
Yukarı