3500 TL'ye Gamer Bilgisayarı parça tavsiyeleri

Dostum SSD 120 GB az sadece sistem yüklemek için kullanacaksan eğer olabilir ama sana önerim SSD ' yi 240 GB alman . Ayrıca GTX 770 çok fazla oyunlar için kullanılarak bir ekran kartı değildir genellikler tasarımcılar kullanır bu ekran kartının oyun için önermem.

Oyunlarda yüksek performans elde edebilmen için GTX 780 ekran kartının öneririm . Biraz fazla pahalı olabilir ama GTX 770 çok iyi değil açıkça Seçtiğin işlemci iyi overclock özelliğiyle birlikte çok daha mükkemmel performans alabilirsin ancak bence 3770K yerine 4770K almanı tavsiye ederim .

Ana kart ise çok da içi açıcı bir ana kart değil . Bence P9 X79 PRO alman daha iyi ben P9 X79 pro kullanıyorum çok iyi bir ana kart açıkçası.

Kasa ise çok kötü bir kasa fan yuva adedi az ama içini yinede soğuk tutar . dostum bence kasa yerinede Corsair 400R almalısın çok iyi bir kasa yada 440R yerine 942 HAF kasayıda alabilirsin ç
GTX 770 tasarımcıların, GTX 780 oyuncuların ?
GTX 780 en düşük 1,800, 3,500 TL lik sistem için geriye kalan 1,700 TL.
970 TL işlemci ve anakart. Kasa 450 TL diyelim 750W.
Geriye 280 TL kalıyor, ya ram alacak yada hdd. İkisi olmadan bilgisayar çalışmaz.
Peki sence GTX 780 almak mantıklı olacak mı ?
Düz hesap üzerinden belirttim fiyatları.
GTX 770 F/P alınabilecek en iyi kart.
Ayrıca SSD olarak 240GB ne işine yarayacak, oyunları ssdye kurup birkaç sn daha hızlı oynamak için mi ? Fiyat olarak ise 2 katı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum SSD 120 GB az sadece sistem yüklemek için kullanacaksan eğer olabilir ama sana önerim SSD ' yi 240 GB alman . Ayrıca GTX 770 çok fazla oyunlar için kullanılarak bir ekran kartı değildir genellikler tasarımcılar kullanır bu ekran kartının oyun için önermem.

Oyunlarda yüksek performans elde edebilmen için GTX 780 ekran kartının öneririm . Biraz fazla pahalı olabilir ama GTX 770 çok iyi değil açıkça Seçtiğin işlemci iyi overclock özelliğiyle birlikte çok daha mükkemmel performans alabilirsin ancak bence 3770K yerine 4770K almanı tavsiye ederim .

Ana kart ise çok da içi açıcı bir ana kart değil . Bence P9 X79 PRO alman daha iyi ben P9 X79 pro kullanıyorum çok iyi bir ana kart açıkçası.

Kasa ise çok kötü bir kasa fan yuva adedi az ama içini yinede soğuk tutar . dostum bence kasa yerinede Corsair 400R almalısın çok iyi bir kasa yada 440R yerine 942 HAF kasayıda alabilirsin ç

Sevgili kardeşim malesef sen kendin bilgi sahibi değilsin ve millete bilgi vermeye çalışıyorsun.

GTX 770 ne zamandan beri tasarımcıların kullandığı kart olmuştur sizden duyuyorum.

Ayrıca 4770k almanızı öneriyorum diyorsun tamam güzel bir tavsiye, ancak anakart olarak X79 tavsiye ediyorsun.

Haswell-e ile ilgili söylenenleri de dikkate alarak. ve biraz daha araştırma yaptığımda i5 ile i7'nin arasında oyun performansı açısından sadece bir kaç fps farklılık yarattığını okuyunca. işlemciyi 4 üncü jenerasyon i5'e çekmeye karar verdim. Tabi buna göre anakartta değişti yeni chipset ile.Buna göre yeni setupım şöyle;

ASUS Z87M-PLUS INTEL Z87 SOKET 1150 DDR3 2933MHZ(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 HDMI ANAKART
Core i5 4670K Soket 1150 3.4GHz 6MB Cache 22nm İşlemci
ASUS GTX770 DIRECTCU II O.C. GDDR5 2GB 256BIT NVIDIA GEFORCE DX11 EKRAN KARTI
GSKILL 8GB (2X4GB) RIPJAWSX DDR3 1600MHZ CL9 1.5V DUAL KIT RAM
INTEL 120GB 330 SERISI SATA 3.0 SSD (500MB OKUMA / 450MB YAZMA)
SEASONIC X-850 80+PLUS GOLD 850W(SEA-X-850)
NOCTUA NH-D14 ÇİFT FANLI LGA 1366 LGA 1156

bu sistemle ilgili fikir verecek varsa açığım. Teşekkürler.

Şimdi Intel sistem 1600Mhz dedik ama eğer Haswell-E'ler gerçekten 2133Mhz hızında çalışacaksa (sen de ileriye dönük düşündüğünü söyledin) 50TL farkla bunu da alabilirsin. http://www.vatanbilgisayar.com/gski...v-dual-kit-ram/productdetails.aspx?I_ID=57865

Bu arada Noctua ürüne 6 yıl garanti veriyormuş..

Son düzenleyen: Moderatör:
HwN tavsiyen icin tesekkur ederim. 50 tl lik bir payim kalirsa dedigin sekilde bir upgrade ile degerlendirmek cok mantikli.

50 tl den biraz daha fazla payim kalirsa da 2 li bir set daha almayi planliorum. Malum mhz i arttirmak yerine ram kapasitesini arrttirmak cok daha verimli.

HwN tavsiyen icin tesekkur ederim. 50 tl lik bir payim kalirsa dedigin sekilde bir upgrade ile degerlendirmek cok mantikli.

50 tl den biraz daha fazla payim kalirsa da 2 li bir set daha almayi planliorum. Malum mhz i arttirmak yerine ram kapasitesini arrttirmak cok daha verimli.

Yanlış. Kullanılmayan kapasitenin hiç bir anlamı yoktur, boşa para harcamaktır. Senin sistemin max. 6GB ram kullanıyorsa senin 8GB ramini tutup da 16 GB yapmanın sana getirisi olmaz. Böylece 2x4GB bir kitin sana çok rahat yeteceğini düşünüyorum eğer ramden çalışan spesifik bir program kullanmıyorsan.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı