35000 TL dizüstü bilgisayar

Bütçe
35000
Öncelikle teşekkür ederim öncelikle oyun konusunda dediğim gibi en çok oynadığım oyun valorant ama çokta fazla girdiğim söylenemez düşük grafiklerde kasma olmadan kaç fps görürüm sizce

Valorant bilemem ama LoL'de soyle bir aciklama yapayim. Orta-yuksek ayarlarda sabit 80FPS ile oynuyorum 8GPU'lu M1 MBP'da. 16GPU'lu modelde bu deger cok daha iyi olacaktir. Valorant'da bildigim kadariya pek agir bir oyun degil. Performans degerleri LoL ile yakinsa buna gore bir cikarim yapabilirsiniz.

Valorant filan oynaycaksanız ya da oyun oynayacaksanız genelinden MacBook almayın. Hiç bir şey oynayamazsınız.
Son modellerde belli durumlarda oyun oynanma şansının artırıldığını söylemişler birde dediğim gibi ilk öncekinin oyun değil
Teşekkürler
Valorant bilemem ama LoL'de soyle bir aciklama yapayim. Orta-yuksek ayarlarda sabit 80FPS ile oynuyorum 8GPU'lu M1 MBP'da. 16GPU'lu modelde bu deger cok daha iyi olacaktir. Valorant'da bildigim kadariya pek agir bir oyun degil. Performans degerleri LoL ile yakinsa buna gore bir cikarim yapabilirsiniz.
Tekrardan teşekkür ederim ben bir araştırayım bu oyun işini birde lol de ısınma yapıyor mı yapıyorsa ne kadar sürede ısınıyor

Yanlis bilgi. AAA gibi cok agir olmayan pek cok oyunu oynar MacBook uzerinde. Grafik performansi M1 ile epey artti eskisi gibi degil. 14" modelde 16GPU cekirdekli model alinirsa bahsedilen oyunlar oynanir rahatlikla.
Oynayamaz kardeşim. Arkadaş Valorant demiş Valorantın MacOs desteği bile yok. BootCamp ile Windows kurman lazım ve M1 işlemci Windowsda çalışmıyor. Bende de MacBook Pro 16 2019 var eskiden tüm oyunları açıyordu şuan CSGO en düşük ayarlarda 45 FPS'in üzerine çıkamıyor alet.
Son modellerde belli durumlarda oyun oynanma şansının artırıldığını söylemişler birde dediğim gibi ilk öncekinin oyun değil
Isınma problemi yaşayabilirsiniz.

Oynayamaz kardeşim. Arkadaş Valorant demiş Valorantın MacOs desteği bile yok. BootCamp ile Windows kurman lazım ve M1 işlemci Windowsda çalışmıyor. Bende de MacBook Pro 16 2019 var eskiden tüm oyunları açıyordu şuan CSGO en düşük ayarlarda 45 FPS'in üzerine çıkamıyor alet.

Valorant ozelinde bir sey demedim hicbir sey oynayamazsiniz diyorsunuz bu yanlis. Isinma tarafinda da yanlis bilgi veriyorsunuz. Oynadigim oyunlarin hicbirinde bu cihaz asiri isinma yapmadi. LoL oynarken dahi 4500RPM fan devrinde cihaz 50-60 dereceleri gecmiyor ki bendeki tek fanli 13" model. Cift fanli 14" modelde bu degerler daha iyi olacaktir.

Peki bir bilginiz var mı daha sonra optimize edilecek mi

Valorant ozelinde bir sey demedim hicbir sey oynayamazsiniz diyorsunuz bu yanlis. Isinma tarafinda da yanlis bilgi veriyorsunuz. Oynadigim oyunlarin hicbirinde bu cihaz asiri isinma yapmadi. LoL oynarken dahi 4500RPM fan devrinde cihaz 50-60 dereceleri gecmiyor ki bendeki tek fanli 13" model. Cift fanli 14" modelde bu degerler daha iyi olacaktir.
Sizinki M1 modeli. Bendeki I7 model. Lol zaten ağır bir oyun değil. MacBooklardaki ısınma problemi çok yaygın. Muhtemelen M1 işlemcilerde biraz önüne geçmişler ısınma probleminin.

Sizinki M1 modeli. Bendeki I7 model. Lol zaten ağır bir oyun değil. MacBooklardaki ısınma problemi çok yaygın. Muhtemelen M1 işlemcilerde biraz önüne geçmişler ısınma probleminin.
Rosseta üzerinden açılınca oyunlarda ekstra bir kasma sıkıntısı oluyor mu bilginiz var mı

Arkadas alacak olsa zaten M1 Pro islemcili 14" modeli alir cok yuksek ihtimalle. O yuzden isinma hikaye bu cihaz icin. M1'ler o konuda baya iyi is cikariyor. FM oynarken kendini deli yapan Intel islemcili MacBook Pro, M1 islemcide neredeyse fan acmayacak o derece. Onceligi oyun olmayan bir kisi icin bence LoL zorlayici bir oyun. Benim de onceligim oyun degil mesela. Oynadigim en agir oyun LoL su an. Diger indie yapimlar ve grand strategy turleri pek zorlamiyor zaten cihazi.

Teşekkürler

Tekrardan teşekkür ederim ben bir araştırayım bu oyun işini birde lol de ısınma yapıyor mı yapıyorsa ne kadar sürede ısınıyor
LoL oynarken 4500RPM fan devrinde cihaz 50-60 dereceleri gecmiyor ki bendeki tek fanli 13" model. Cift fanli 14" modelde bu degerler daha iyi olacaktir.

Geri
Yukarı