3500TL'ye soğutması iyi laptop önerisi

Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bir önceki seri olan Ge70 2oe modelini kullanıyorum. Isınma konusunda pek iyi şeyler söyleyemem. Yüksek grafikli oyunlarda işlemci 85 derece civarında. Turbo fan açık ve bakımı yeni yapıldı. Elimi koyduğum kısımda sıcaklığı çok hissetmiyorum fakat klavyenin tam soluna elimi değdiremiyorum :D Aslında markayla pek bir ilgisi yok genel olarak notebooklar ısınır. 4000-5000 TL gözden çıkaramayacaksan ve ısınma sorunu istemiyorsan notebook alma derim. Hangi marka olursa olsun sonuçta notebook.

Her zaman diyorum şimdi de deyeyim; Laptop soğutucular en fazla 2-3 derece fark ettiriyor. Laptopların fanları yeteri kadar soğutması için tasarlanıyor.

2-3 mü, dizüstünden dizüstüne değişir. Hiç fark ettirmeyen de olur, 10 derece fark ettiren de. Zalman ZM-NC2000 soğutucum var, satellite r830'da kullandığımda daha sessiz olur bilgisayar. aida64'de kararlılık testinde işlemci, soğutucu olmadan 100 dereceye çıkıyor, fan 4500 rpm hızında çalışıyor. Soğutucuyla birlikte 85 dereceyi geçmiyor ve 3600 rpm civarına çıkıyor fan hızı en fazla.

Asus N550jv'de kullandığımda o kadar fark ettirmiyor. Soğutması zaten gayet iyi. İleride boş vakitlerimde inceleme yayınlamayı düşünüyorum bu konuda.

Laptop zaten isınır ama bahsettiyim olay msi sogutmada basarili mi ve klavyedeki isiyi sogutucuyla alabilir miyim ve normal kullanımda oyun dışında isınır mi bu model?

Şimdi içine baktığımda 1 fan, 3 bakır boru ile soğutma sağlanıyor. Benim fikrime göre, bu bilgisayar ısınır. Klavyeye üst bölüme yansıtır mı bilmiyorum. Ancak alüminyum sol tarafta olduğu için onun ısısı o köşeye iletilecek. İnternette birkaç konu mevcut, 85-90 ve daha fazla sıcaklıklara ulaşan işlemci ısısından bahsediyorlar. Sıcaklığa çok takan biriyseniz tavsiye etmem.

Soğutma önemliyse ki benim için oldukça önemli, Asus N550JK modelini tavsiye ederim. Kendim N550JV kullanıyorum GT750M ekran kartı mevcut, asıl amacım oyun değildi alırken. Hatta BF4 oynatabileceğini tahmin bile etmiyordum, technopat incelemesinden sonra fark ettim oynayabileceğimi. Isınma konusunda da, hiç bir dizüstünden olmadığı kadar memnunum. İçerisinde 5400 rpm HGST harddisk çıktı, kendim daha önce aldığım vertex4 ssd vardı. Onu taktım, seri şekilde kullanıyorum. JK'nın fiyatı da 2600-2900TL, aradaki farka da bir ssd alırsınız, canavar olur. Ama asıl amaç oyunsa, GTX850m'den daha iyi karta sahip bu fiyatlarda bilgisayar alınabilir. Ama ısınmama öncelikliyse, bu tavsiyem olur.

Şimdi içine baktığımda 1 fan, 3 bakır boru ile soğutma sağlanıyor. Benim fikrime göre, bu bilgisayar ısınır. Klavyeye üst bölüme yansıtır mı bilmiyorum. Ancak alüminyum sol tarafta olduğu için onun ısısı o köşeye iletilecek. İnternette birkaç konu mevcut, 85-90 ve daha fazla sıcaklıklara ulaşan işlemci ısısından bahsediyorlar. Sıcaklığa çok takan biriyseniz tavsiye etmem.

Soğutma önemliyse ki benim için oldukça önemli, Asus N550JK modelini tavsiye ederim. Kendim N550JV kullanıyorum GT750M ekran kartı mevcut, asıl amacım oyun değildi alırken. Hatta BF4 oynatabileceğini tahmin bile etmiyordum, technopat incelemesinden sonra fark ettim oynayabileceğimi. Isınma konusunda da, hiç bir dizüstünden olmadığı kadar memnunum. İçerisinde 5400 rpm HGST harddisk çıktı, kendim daha önce aldığım vertex4 ssd vardı. Onu taktım, seri şekilde kullanıyorum. JK'nın fiyatı da 2600-2900TL, aradaki farka da bir ssd alırsınız, canavar olur. Ama asıl amaç oyunsa, GTX850m'den daha iyi karta sahip bu fiyatlarda bilgisayar alınabilir. Ama ısınmama öncelikliyse, bu tavsiyem olur.
Aynen öyle. Sol köşeye elimi koyamıyorum. Isınmaya takıntılı biriyseniz asla MSI önermem. Tabi Dragoon Edition alacaksanız durum farklı :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı